İlk dönem ortalaması 58 olan birisinin ikinci dönem ortalaması kaç olmalı?

Miralay000

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Bazıları ilk dönem 58 ise ikinci dönem en az 50 olmak zorunda diyor. Bazıları ilk dönem 58 ise ikinci dönem en az 42 yapmak gerekiyor diyor. Güncel olarak benim şu an ortalamam 58 ikinci dönem en az kaç yapmam gerekiyor ki sınıfı geçebileyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İki dönemlik ortalama baz alınır sınıf geçerken. Bu durumda iki dönemin ortalamasını toplayınca 100 etmeli ki 50 puan düşsün. Sizin ortalamanız şu an 58 olduğu için ortalamanız 42 olursa 2. dönem için sene sonu ortalamanız 50 düşer ve sınıfı geçersiniz. Kalma ve geçmelerde sene sonu ortalaması baz alınır.

İki dönemlik ortalama baz alınır sınıf geçerken. Bu durumda iki dönemin ortalamasını toplayınca 100 etmeli ki 50 puan düşsün. Sizin ortalamanız şu an 58 olduğu için ortalamanız 42 olursa 2. dönem için sene sonu ortalamanız 50 düşer ve sınıfı geçersiniz. Kalma ve geçmelerde sene sonu ortalaması baz alınır.
O zaman 42 ve üstü yapmam yetiyor. Teşekkürler hocam sevindim.

@Silinen üye aynen. Ben gene de elinizden geldiğinizce yüksek OBP yapmaya çalışın derim. YKS sınavında etkili.
Yok, zaten ders çalışmama gibi bir huyum yok. Sınav haftam başlıyor ve sınav haftaları ders çalışmazsam içim içimi yiyor bu yüzden ilk dönem nasılsam daha iyisini yapmaya çalışacağım.

@Silinen üye merhaba bir şey soracağım. Ben 10. sınıf öğrencisiyim ve devamsızlıktan kaldığım için açık liseye geçeceğim. Pazartesi günü 2. dönem sınavları başlıyor, eğer bu sınavlara girmezsem açık liseye geçemez miyim? Yâni 2. dönem sınav notları açık liseye geçişimi engeller mi?

@Silinen üye merhaba bir şey soracağım. Ben 10. sınıf öğrencisiyim ve devamsızlıktan kaldığım için açık liseye geçeceğim. Pazartesi günü 2. dönem sınavları başlıyor, eğer bu sınavlara girmezsem açık liseye geçemez miyim? Yâni 2. dönem sınav notları açık liseye geçişimi engeller mi?
Engellemez. Sorumluluk sınavın yoksa geçersin.

Peki bir şey soracağım. ben 10.sınıfım, Benim 1.dönem edebiyat ortalamam 57,
2.dönem edebiyatımı kaç yaparsam geçerim?

Yeni konular

Geri
Yukarı