İlk hangi köpek cinsi seçilmeli?

Satın almaktan ziyade sahiplenmeniz mümkün değil mi? Yavruyken sahiplenirseniz muhtemelen bir çok komutu öğretebilirsiniz, size alışacağı için saldırma da olmaz kolay kolay.

Şahsen 1 yıl golden cinsi köpek besledim. Yavruyken aldım ve 1 yaşına kadar yanımda kaldı daha sonra mecburi sebeplerden dolayı bir komşuma verdik onlarda taşındı gitti sarı böceğim. Çok akıllı ve zeki hayvandır kendisi yapman gereken tek şey ona ilgili davranmak. Dikkat et aşık olabiliyorlar bana şu hayatta tek aşık olan canlı köpeğim ordan biliyorum :)

Satın almaktan ziyade sahiplenmeniz mümkün değil mi? Yavruyken sahiplenirseniz muhtemelen bir çok komutu öğretebilirsiniz, size alışacağı için saldırma da olmaz kolay kolay.
Zaten ilk işim barınağa gitmek olucak. Yavru bir köpek sahiplenirim. Cins olsun diye bir şartım yok. Bilgisayar başında fazla oturmak istemiyorum bu nedenle zaman ayırabileceğim bir köpeğim olmasını istiyorum. Yani illa cins olsun demiyorum.

Bence de barınaktan sahiplenmek en güzeli. Barınaklar bir hevesle alınıp sokağa atılmış köpeklerle dolu. Bana göre köpek dost edinmek için iki temel şart var. Birincisi düzgün bir veteriner kontrolü. İkincisi düzenli ilgi. Veteriner kontrolü önemli çünkü dost edindiğin canlının gözünün önünde hastalanması veya ölmesi insanı baya üzüyor. İlgi şu anlamda önemli, köpek kedi ya da diğer canlılar gibi bir canlı gibi değil kendisine sahip veya sahipler bulduğu zaman tek başına kalırsa mutsuz oluyor. İlgi, sevgi ve oyun istiyor. Özellikle yavru sahiplenirseniz daha çok emek harcamak gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı