İlk imza kartı SIM blokesi kaldırma

Yusuf1283

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX4080, İntel 13700HX, 32GB SAMSUNG RAM, 2 TB SSD
Merhaba, bugün İş Bankası'ndan ilk imza kartına başvurdum. Her şeyi kurdum. Maximum uygulamasında internet bankacılığını aktif ederken birden SIM kart bloke oldu mesajı verdi. Uygulama üzerinden kaldıramıyorum, hata veriyor. Kart da bana daha ulaşmadı. Hafta sonu da şubeler kapalı ve haftaya da velim ile birlikte gidemeyeceğim. Kartın gelmesini bekleyip bankamatikten blokemi kaldırmalı mıyım yoksa blokemi kaldırmazsam kart gelmez mi? Bloke de kart gelene kadar beklerse hesabım kapanır mı?

Müşteri hizmetlerini de arıyorum sesli çalışan robot dışında gerçek temsilciyle konuşamıyorum.

Son düzenleme:
Kart geldikten sonra şifre belirlemeniz lazım giriş yapamadığınız için belirleyemeyeceksiniz doğal olarak. Şube yolu gözüktü size.
Peki yanımda velim ile gitmem lazım mı veya illaha ki imza atan velim mi gelmek zorunda?

İş bankasında kart teslim edildiğinde İşCep, SMS'ya da çağrı merkezi yoluyla kart şifresi belirlemeniz gereklidir.

Evet, hesap açılışı yapılan veli ile gidilmelidir.

Hani SMS ile kart şifresi belirlemeniz gerekmektedir dediniz ya. Bizden de kartın son 2 hanesi, doğum yeri, kartın güvenlik kodunun ilk 2 hanesi olmalı galiba. Peki biz bunu kart geldiğinde yapsak bloke ile işimiz olmadan kartın şifresini öğrenebilir miyiz? Ayrıca bu bloke süresi uzun olursa yani 1-2 hafta hesap kapanır mı?

Hani SMS ile kart şifresi belirlemeniz gerekmektedir dediniz ya. Bizden de kartın son 2 hanesi, doğum yeri, kartın güvenlik kodunun ilk 2 hanesi olmalı galiba. Peki biz bunu kart geldiğinde yapsak bloke ile işimiz olmadan kartın şifresini öğrenebilir miyiz? Ayrıca bu bloke süresi uzun olursa yani 1-2 hafta hesap kapanır mı?

Banka hesabına bağlı telefon numarasına ait SIM kart her ne sebepten olursa olursun değiştiğinde bütün bankalara otomatik olarak bildirim gönderilir. Bankanın kendi aracılığıyla bloke kaldırılmadıkça dijital ortamda hesap üzerinde hiçbir şekilde okuma ve yazma işlemi yapamazsınız.

Gönderdiğiniz kısa mesajlar işleme alınmaz aynı şekilde banka tarafından gönderilen doğrulama kodları gönderilmez. Bazı bankalarda şifre direkt kartın son 4 hanesi oluyor ancak İş Bankası zorunlu olarak İşCep, şube, ATM, telefon bankacılığı gibi yollardan karta şifre belirlenmesini ister.

Üzülerek söylemeliyim ki maalesef hesap açılışında bulunan veliniz ile birlikte şubeye gitmek durumundasınız.

Ayrıca hesapta bulunan SIM kart blokesi nedeniyle hesap kapatma işlemi yapılamaz.

Banka hesabına bağlı telefon numarasına ait SIM kart her ne sebepten olursa olursun değiştiğinde bütün bankalara otomatik olarak bildirim gönderilir. Bankanın kendi aracılığıyla bloke kaldırılmadıkça dijital ortamda hesap üzerinde hiçbir şekilde okuma ve yazma işlemi yapamazsınız.

Gönderdiğiniz kısa mesajlar işleme alınmaz aynı şekilde banka tarafından gönderilen doğrulama kodları gönderilmez. Bazı bankalarda şifre direkt kartın son 4 hanesi oluyor ancak İş Bankası zorunlu olarak İşCep, şube, ATM, telefon bankacılığı gibi yollardan karta şifre belirlenmesini ister.

Üzülerek söylemeliyim ki maalesef hesap açılışında bulunan veliniz ile birlikte şubeye gitmek durumundasınız.

Ayrıca hesapta bulunan SIM kart blokesi nedeniyle hesap kapatma işlemi yapılamaz.
Peki bankanız tarafından doğrulama kodu gönderilemez dediniz. Ben dün 19.00 gibi babamın telefon numarasını benim kendi kullandığım numaramla değiştirdim fakat üzerinden 1-2 saat geçmesinden sonra neden birden bloke oldu ki. Başta hiç sıkıntı yoktu hatta sesli teyit için aradılar da. Sonra tekrar numara değişikliğine onay verdim. Neden kendi kafasına göre birden bloke oldu ki. Ayrıca mesela şifre almak istediğimde bana doğrulama onay kodları geliyor ama sisteme giriş yapamıyorum, hata veriyor.

Ve de bana mobil onay kodları da geliyor. İşcepten mobil onay bloke kaldır diyorum anlamadığım hata veriyor ve şubenize veya bankamatiğe gidin diyor. Acaba numara değiştirdiğim için mi bloke oldu.

Geri
Yukarı