Çözüldü iMac 27" Boot camp assistant ile windows 8 kuramıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

camosur

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Prime X570-Pro
10.8 kurulumunu yaptım ve usb disk seçeneği çıkmadı bende;

Kod:
<key>DARequiredROMVersions</key>
<array>
<string>MBP81.0047.B24</string>
<string>IM41.0055.B08</string>
<string>IM42.0071.B03</string>
<string>IM51.0090.B03</string>
<string>IM52.0090.B03</string>
<string>IM61.0093.B01</string>
<string>MP11.005C.B04</string>
<string>MB11.0061.B03</string>
<string>MBP11.0055.B08</string>
<string>MBP12.0061.B03</string>
<string>MM11.0055.B08</string>

Kod:
</array><key>USBBootSupportedModels</key>
<array>
<string>MBP81</string>
<string>IM130</string>
<string>MM50</string>
<string>MP60</string>
<string>MB80</string>
<string>MBP90</string>
<string>MBA40</string>
</array>

Kodları yapıştırdım ve oldu.

1. Create a windows 7 install disk seçeneğinden;
"USB disk dvd iso dan w8 yüklendi,"

8 GB Flash disk takılı.

2. Download the latest windows support sofware from apple seçeneğinden;
Masaüstüne Windows support dosyası indi içerisinde;
a. Boot Camp installation & Setup Guide.pdf
b. BootCamp.xml
c. BootCamp64.xml
d. Documentation
e. Drivers
f. Setup

4 GB lık Dos fat ile biçimlendirilmiş flash diskin içerisine attım ve takılı.

3. İnstall Windows 7 seçeneğinden;
Disk ikiye bölünüyor ve bilgisayar yeniden başlayınca;
Kod:
no bootable device -- insert boot disk and press any key
diyor

DVD ile başlattığımda ise %4 te duruyor ve 1-2 saat bekledim hiç ilerlemiyor. Okuyor ama ilerlemiyor, dvd sağlam çalışıyor ve okuyucuda sağlam okuyor.

Bu konu hakkında bilginiz var mı? Teşekkürler.

Mac usb yi görmesi için windows 8 boot nasıl ayarlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzülerek söylemeliyim ki hangi bilgisayarda ne yapmaya çalıştığınızdan gram anlamadım. Tahminim 27" iMac'e Windows 8 kurmaya çalıştığınız. Bu rehbere bakar mısınız:

Mac'e Windows 8 Kurma Rehberi » Technopat

Öncelikle kontrolsuz 1 hafta uğraştan sonra bolu boş sözler sarf edip sizi yorduğum için özgünüm.

İmac 27 ekran DVD sürücülü bilgisayarım var.

Mac OS X 10.9 sürümün de, DVD ler aracılığı ile W7-64,W8-64,W8.1-64 sürümlerini Boot Camp aracılığı ile yükleme yapmaya çalışıyorum ve yeniden başlayıp açılıyor ve w8 kurulumuna geçiyor, Gelen 4 seçenek sürücülerde en altta olan boot camp yazanı biçimlendirip ileri deyince %4 te kalıyor 1-2 saat bekledim aynı. Dvd zak-zuk die okuyor ama ilerleme yok..

Bende imac için w8 usb iso boot seçeneğini açmak istedim, Mac OS X 10.9 olmadı die 10.8 kurdum ve boot camp programında usb seçeneği geldi. Lakin boot camp seçeneğindeki usb yolu ile flasha kayıt edilen w8 dosyaları ayarladıktan sonra pc yeniden başlaması ile bir türlü usb ile başlamıyor başlamıyor.

Ve önceki yazdıklarım ile az biraz dile getirmeye çalışmıştım.

Verdiğiniz linki okudum yarın deneyeceğim.

Teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Mac başlangıcında;

no bootable device -- insert boot disk and press any key
diyor başka birşey demiyor ve windows 7 usb programı verdiğiniz linkte dio ve onuda yaptım, kullandım, boot camp usb iso olanıda kullandım ama imac kendi boot listesinde usb yi görmüyor, başlatamıyorum.

iMac boot sadece dvd görüyor oda kurulumda %4 te duruyor.

Yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Apple şirketini aradım, orjinal W8 DVD si ile olur diyo?

Lütfen ya bir el atın ya da birşey yapamazsın imacı sat diyin, dayanamıyorum artık :S

- - - Güncellendi - - -

EFI boot yapmam gerekiyor ki imac başlangıcında alt tuşunu basarken listede çıksın...

Siz ilk olarak iMac içinden bütün güncelleştirmeleri yapın. Cihazın FW güncellemesi falan varsa yapın. Sonra da buradan bir USB hazılayıp kurmayı deneyin. Olmazsa aynı ISO'yu DVD'ye yazıp deneyin:

https://www.technopat.net/forum/windows-8-1/29656-windows-8-1-rtm-turkce-indirme-baglantilari.html

Belki bilmeniz önemli olan bir şeyi söylemek istiyorum;

iMac için hazırlanmış USB Mac os x sürümleri EFI BOOT olarak görüyor ama windows sürümlerinin görmüyor.

Bunun bir önemi yok. Şu Windows 8.1 indirip USB belleğe atın ve deneyin. Olmadı DVD'ye yazıp deneyin.
Dediğiniz gibi oldu, çok Teşekkürler efendim.. Minnetarım yanlız küçük bir sorun var, windows etkinleştirildi sağ taraftaki yazıda gitti yinede windows başlangıcında sürüm lisansı istiyor yine kapanacak uyarısı veriyor. Bu konu hakkında bilginiz varsa paylaşır mısınız? Çok teşekkürler Recep Bey ve forum haklınaa..

Korsan konusunda yardımcı olamıyoruz. Forumda zaten sorulmuş sorular var ve verilmiş çözümler mevcut. Okuyun ve araştırın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı