iMac'e Mac OS X Kurulumu

Mert Sezgin

Hectopat
Merhabalar herkese,
Arkadaşlar 1 ay önce bir Imac aldık.

• 16 gb ram,
  • i5,4gb ekran kartı,
  • 21.5 inç,temiz,(2013)
  • 1500 TL fiyat

Tek sorun içinde Windows kurulu olması. Ben şimdi normal Mac Os X CD si ile kurulum yapabilir miyim ? Yoksa hackintosh yoluyla mı kuracağım ?
Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu pc'de kullanabilir miyiz?

Hayır kullanmazsınız. Orijinal Mac OS X sürümüdür. PC için bootloader gerekli.

Usb'ye mac os x image file'ını transmac ile yazdım ancak, boot edip sistemi flash'dan açamadım, bu konuda yardım edebilir misiniz ?

Tam olarak hangi aşamada takıldınız ? Boot etmek için hangi tuşa bastınız ? İmajı nereden indirdiniz ?

Hayır kullanmazsınız. Orijinal Mac OS X sürümüdür. PC için bootloader gerekli.

Tam olarak hangi aşamada takıldınız ? Boot etmek için hangi tuşa bastınız ? İmajı nereden indirdiniz ?

Kat.ph den Mac OS X 10.9 Mavericks Install DVD Retail aratıp indirdim. USB'ye yazdım transmac ile, ama boot ekranına girmek için normal mac'in tuş kombinasyonunu mu kullanmam gerek, yoksa windows'daki bios'a girdiğimiz tuşları mı ? F8, f2, f12, command o-f, C, vs denedim boot ekranına giremedim,dolayısıyla flash'dan boot yapamayıp Mac Os'u kuramıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal Mac tuşunu kullanmanız gerek. Alt (Option) tuşuna basılı tutun Mac açılırken. USB bellek (Install Mac OS X ) çıkmalı seçenekler arasında.
Alt tuşuna bastığımızda Disk Utilities yada Setup Manager tarzı birşey gelmesi gerekirken hiçbir şey gelmeyip beyaz ekranda sadece fare simgesi oluyorsa bunun için bir fikriniz var mıdır acep?

Merhabalar herkese,
Arkadaşlar 1 ay önce bir Imac aldık.

• 16 gb ram,
  • i5,4gb ekran kartı,
  • 21.5 inç,temiz,(2013)
  • 1500 TL fiyat

Tek sorun içinde Windows kurulu olması. Ben şimdi normal Mac Os X CD si ile kurulum yapabilir miyim ? Yoksa hackintosh yoluyla mı kuracağım ?
Teşekkürler
Satılık mı? Neden fiyat yazıyorsunuz.

Geri
Yukarı