İmam hatip açığına geçebilir miyim?

364809

Kilopat
Makaleler
1
9, 10 ve 11. sınıfları imam hatip de okudum.
12 de Anadolu programına geçtim, açığa geçmek istiyorum.

Kredi konusunda imam-hatip de olursam daha yüksek olabileceğini öğrendim.
Şu an 12'yim ve bir sürü sorumlu dersim var, hiç görmediğim halde Almanca vb.

İmam hatip açığına geçer isen öncesinin notları duruyor olur mu?

@364809 hocam keşke düz liseye geçmeden ihl açığa geçseymişsin, nasıl oldu geçtin mi sonradan? Ben de son senemi ihl açık düşünüyorum ne dersin bu konuda?

@364809 hocam keşke düz liseye geçmeden ihl açığa geçseymişsin, nasıl oldu geçtin mi sonradan? Ben de son senemi ihl açık düşünüyorum ne dersin bu konuda?

Eğer tekrar o zamana dönsem 3 yıl ihl okumuş olsam bile kesinlikle ihl açığına geçmezdim.

Geç mezun ediyorlar ek dönem geliyor, okula gitmesen bile dönem yüzünden geç mezun oluyorsun.
Bir de kredi kazanmak düşündüğümden kolaydı.

İhl açığı çekilmez, her hafta sonu gitmesi bile dert olabiliyor. 1 dönem için 3 gün gitmeme lüksün var aksi halde hocaları sorun yaratıyor. Mezun olamazsınız diyorlar.

Sanırım yeni çıkmış, açıklise sınavları yüz yüze olacakmış. Kredi alma işi zor olabilir bu durumda. Yukarıda dediklerim sizin için sorun teşkil etmiyor ise kredi derdi çekmemek için tercih edilebilir.

@364809 hocam bu sene geçersem 3 yıl ihlnin ardından geçmiş olacağım. Geç mezun derken muhtemelen örgün eğitimle aynı zamanda mezun olunuyor. Geç mezun olmanın sınava bir etkisi yoktur muhtemelen, o zaman beni de etkilemez diye düşünüyorum. Sınavların yüz yüze olması kredi toplamamı neden zorlaştıracak anlamadım.

Bu arada hocam ben bu sene max krediyi almak istiyorum bir mf olarak mf derslerini de ekleyerek doldurma şansım var mı acaba? Veya max krediyi nasıl alabilirim tam olarak?

@364809 hocam bu sene geçersem 3 yıl ihlnin ardından geçmiş olacağım. Geç mezun derken muhtemelen örgün eğitimle aynı zamanda mezun olunuyor. Geç mezun olmanın sınava bir etkisi yoktur muhtemelen, o zaman beni de etkilemez diye düşünüyorum. Sınavların yüz yüze olması kredi toplamamı neden zorlaştıracak anlamadım.

Bu arada hocam ben bu sene Max krediyi almak istiyorum bir MF olarak MF derslerini de ekleyerek doldurma şansım var mı acaba? Veya Max krediyi nasıl alabilirim tam olarak?

Sınavlarına çalışıp 45 üzeri alırsan eğer tabii kredine etkisi olmaz. Şahsen orta okuluda imam hatip okumuş olsam bile dinler tarihinin sınavı aşırı zordu, anlatılmayan şeyler çıkıyordu.
Geç mezun olma dediğim kısım ise örgün ile alakalı değil. Alan sınavları için ek dönem oluşturuyorlar, onun yüzünden uzuyor. PMYO gibi basvurular yapacak isen o açıdan sıkıntı oluşuyor, üniversite açısından problem olmaz.

En yüksek krediyi almak istiyorsan, sınav seçim ekranından yüksek kredili olan sınavları seçebilirsin. Sınırı var mı yok mu hatırlamıyorum ama sınır yoksa hepsini de seçebilirsin.

@364809 hocam meslek dersinin adıyla bir sınavı yeniden hatırlayınca içim bi' tuhaf oldu.

Anladım hocam. Benim açık lise türü olarak ihl tercih etmeyi istememin nedeni sadece ve sadece obp. İki açık türünde de aynı notları alsam ihlde yaklaşık 5 puan daha yüksek oluyor obp 3 senedir ihlde olduğumdan dolayı. Yine ihl örgündeki gibi sınavlar beni Yks'ye çalışmaktan alıkoyacaksa ben düz açığa geçerim ama o kadar da değildir diye düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı