İmam hatip lisesinden anadolu lisesine geçilince açık liseye geçilebilir mi?

lilimisu

Femtopat
Daha fazla  
Bu sene 12. sınıfım. Açık lisede okuyordum. Milli eğitim müdürlüğündeki memurlar açık lise tasdiknamemi alırsam beni Anadolu lisesine alabileceklerini söylediler. Ama tasdikname aldıktan sonra 11 olarak devam edebileceğimi, yani sınıf tekrarı yapmam gerektiğini, 12 olmak istersem imam hatip lisesine geçmem gerektiğini söylediler. Bu yüzden şu an imam hatip lisesindeyim ve Arapça dersi görmem gerek. Açık liseye geçebilir miyim? Zaten açık öğretim öğrencisiydim ve aynı zamanda babam vefat etti. Sınıf tekrarı yapmak istemiyorum.

@lilimisu neden okula dönme ihtiyacı duydunuz?

Açık lise şartları müsaade etmiyor ama açıktan örgüne geçtiğiniz için bir ihtimal olabilir. Arayıp bir sorun.

Özel okula gitme ihtimalim vardı. Ama sonra sadece imam hatip lisesine geçebileceğimi öğrenince açık lisede kalabilirim dedim. Milli eğitim müdürlüğündeki memurlar biz hallederiz diye ısrar edip açık liseden çıkışımı yaptırdılar ve sonra 11. sınıf olarak devam edebileceğimi gördük. Onlar öyle demeseydi açık liseden devam edecektim zaten. Mağdur oldum yani.

Özel okula gitme ihtimalim vardı. Ama sonra sadece imam hatip lisesine geçebileceğimi öğrenince açık lisede kalabilirim dedim. Milli eğitim müdürlüğündeki memurlar biz hallederiz diye ısrar edip açık liseden çıkışımı yaptırdılar ve sonra 11. sınıf olarak devam edebileceğimi gördük. Onlar öyle demeseydi açık liseden devam edecektim zaten. Mağdur oldum yani.

Ben olsam iznim olmadan işlem yapıldı diye şikayet eder açığa tekrar geçişimi isterdim.

Ben olsam iznim olmadan işlem yapıldı diye şikayet eder açığa tekrar geçişimi isterdim.

Bu şekilde mağduriyetimi belirtirsem kabul edilme ihtimali var yani değil mi? Arapça dersleri görmek veya sınıf tekrarı yapmak istemiyorum. Şimdi normal bir Anadolu lisesine nakil aldırsam 11 olarak devam etme riskim var göze alamıyorum.

Bu şekilde mağduriyetimi belirtirsem kabul edilme ihtimali var yani değil mi? Arapça dersleri görmek veya sınıf tekrarı yapmak istemiyorum. Şimdi normal bir Anadolu lisesine nakil aldırsam 11 olarak devam etme riskim var göze alamıyorum.

Müsadeniz olmadan yapıldıysa milli eğitime şikayet edin. Olmazsa mecbur imamhatipten devam edeceksiniz. Milli eğitimi arayıp durumu anlatın. Ne yapabileceğinizi en iyi onlar bilir.

Geri
Yukarı