IMEI 2 cihaz kaydı olmuyor

254182

Hectopat
Merhaba, geçen gün biz IMEI kaydı yaptık. Kendi adıma hem de çoçuğum adına kısmından toplam iki tane yaptık. benim adıma 1 cihaz ve çoçuğum adına başvuracağım kısmından da 1 cihaz. Toplam 6 bin + 6 bin 12 bin TL ödedik. 2 cihaz için. Fakat şu an benim yurt dışı iPhone 13 cihazımda sorun yok ama çoçuğumunki kilitli şu an. Ve onun pasaportunu kullanıp onun adına kayıt yapmamıza rağmen sonu 44 olan T.C.'ye ait hatlara kısıtlanmıştır diyor. Yani benim T.C. Gözüküyor ama çoçuğumun T.C.'sini girmiştik biz. Yani şu an ben kendi adıma bir telefon ve hattım var yurt dışı kayıtlı kullanıyorum. Çoçuğum içinde kendi adıma hat çıkardığımda sorunu çözülecek ve telefonunun hat kilidi kalkacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yani mantıken benim kayıt hakkım geçen gün kendi telefonumu kayıt ettiğim için hakkım doldu. Fakat çoçuğumun bilgileri ile başvuru yaptığımız için ve onun pasaportunu kullandığım için benim hakkım 2'ye çıkmış oldu düz mantık olarak düşünürsek böyle. Yani yeni hat çıkarsam şu an çoçuğumun telefonunda çalışır değil mi?

Yani mantıken benim kayıt hakkım geçen gün kendi telefonumu kayıt ettiğim için hakkım doldu. Fakat çoçuğumun bilgileri ile başvuru yaptığımız için ve onun pasaportunu kullandığım için benim hakkım 2'ye çıkmış oldu düz mantık olarak düşünürsek böyle. Yani yeni hat çıkarsam şu an çoçuğumun telefonunda çalışır değil mi?
Hocam kendi hattınızı çocuğunuzun telefonuna takıp deneyebilirsiniz.

Hocam kendi hattınızı çocuğunuzun telefonuna takıp deneyebilirsiniz.

Çoçuğum farklı şehirde hocam şu an o yüzden. Ama çoğu kişi ben yeni hat çıkarırsam sorun çözülürmüş öyle dediler. Kayıt yapmama rağmen hakkım dolmasına rağmen çoçuğumun pasaportu kullanıldı ve velisi olduğum için sorun olmayacağını söylediler.

Evet.

Geri
Yukarı