IMEI Atamama Sorunu

Ben IMEI tamiri yapılan Exynos işlemci görmedim şuana kadar :D Xda üzerinde dediğini gördüm, IMEI'si kaybolup EFS Backup ile çözenleri, ancak bunlar kendi IMEI numaralarıydı. Farklı IMEI kaydedildiğini bilmiyorum açıkcası. Eski Exynos işlemcilere yapılmış olabilir.
Kaybolan IMEI için kesin çözüm bu neredeyse. S7E ve S6'da işe yarıyor. Lakin IMEI çakma, atma, gömülme' gibi şeylerin Exynos için mümkün olmadığını biliyorum. Kirin serisine de atmak sıkıntılı diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Exynos işlemci varsa, IMEI tamiri yapamayacaksın. MTK varsa MTK Engineer ile yaparsın. Snapdragon işlemcin varsa da çoğu modellere yapılıyor IMEI tamiri.
En kolay IMEI tamiri Exynos işlemcilerde yapılıyor. ODIN ile stok yazılımı yüklemeniz yeterli oluyor. :)

Kaybolan IMEI için kesin çözüm bu neredeyse. S7E ve S6'da işe yarıyor. Lakin IMEI çakma, atma, gömülme' gibi şeylerin Exynos için mümkün olmadığını biliyorum. Kirin serisine de atmak sıkıntılı diye biliyorum.
İşi bilen birisi XPosed ile çok rahat bir şekilde IMEI atıp kullanabilir.

En kolay IMEI tamiri Exynos işlemcilerde yapılıyor. ODIN ile stok yazılımı yüklemeniz yeterli oluyor. :)

Terminal ile de atıyordün bir ara galaxy s3 için yapmıştım. Ve katılıyorum evet

Farklı IMEI kaydetmek istiyorlar, kaybolan IMEI geri getirmek değil. Kaynak var mı bilgilenebileceğimiz? Meizu PRO 5 güzel cihaz :D

Farklı IMEI kaydetmek istiyorlar, kaybolan IMEI geri getirmek değil. Kaynak var mı bilgilenebileceğimiz? Meizu PRO 5 güzel cihaz :D
Cihaza root iznini verdikten sonra uygun xPosed sürümünü custom recovery ile (veya Chainfire'ın Flashify uygulaması ile) yüklüyorsun. Daha sonra IMEI Changer modülünü kurup elindeki Türkiye'ye kayıtlı atıl durumda olan cihazın IMEI numarasını girip tamam diyorsun. Cihazı yeniden başlatıp *#06# girip kontrol ediyorsun. IMEI numarası artık cihaza işlenmiş durumda. :)

Dipnot: Çift SIM'li cihazlara da bu yöntem ile IMEI numarası atılabiliniyor yalnız her iki SIM için aynı IMEI numarasını atıyot bazı modüller. Çift SIM destekleyen ve onun EFS dosyasını düzenleyebilen modüller bulmanız lazım.

Cihaza root iznini verdikten sonra uygun xPosed sürümünü custom recovery ile (veya Chainfire'ın Flashify uygulaması ile) yüklüyorsun. Daha sonra IMEI Changer modülünü kurup elindeki Türkiye'ye kayıtlı atıl durumda olan cihazın IMEI numarasını girip tamam diyorsun. Cihazı yeniden başlatıp *#06# girip kontrol ediyorsun. IMEI numarası artık cihaza işlenmiş durumda. :)

Dipnot: Çift SIM'li cihazlara da bu yöntem ile IMEI numarası atılabiliniyor yalnız her iki SIM için aynı IMEI numarasını atıyot bazı modüller. Çift SIM destekleyen ve onun EFS dosyasını düzenleyebilen modüller bulmanız lazım.

Denendi, çalışıyor.

Hoşgeldin @SypeR

Modüllerde dolanırken IMEI modülleri görmüştüm, demek buna yarıyor. Kalıcı mı bu?

Modüllerde dolanırken IMEI modülleri görmüştüm, demek buna yarıyor. Kalıcı mı bu?
Hemen hemen evet, kalıcı sayılır. Fakat modülden modüle değişmekle beraber modülü devre-dışı bıraktığınızda orijinal IMEI numarasına geri dönebiliyor. Tavsiyem xPosed modülünün açık bırakılması.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı