IMEI kaydı kodu sınırlara girmeden başkasına verilerek yapılabilir mi?

Alpay_GNC_

Kilopat
Yer
TÜRKİYE
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Merhaba abime telefon aldım. Ama ben Türkiye sınırlarına giriş yapmadım. IMEI kodunu ona versem harç ücretini yatırıp e-Devlet üzerinden belgeleri doldursa çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba abime telefon aldım. Ama ben Türkiye sınırlarına giriş yapmadım. IMEI kodunu ona versem harç ücretini yatırıp e-Devlet üzerinden belgeleri doldursa çalışır mı?
Kayıt olacak pasaport senin ise olmaz. Ülkeye giriş tarihin soruluyor. Fakat o 2 ay içinde gir çık yaptıysa. (Değişmediyse 2 ay içinde gir çık yapmış olmak yetiyordu.) Yaptırabilir kendi üzerine. Giriş tarihini yazarak.

Kayıt olacak pasaport senin ise olmaz. Ülkeye giriş tarihin soruluyor. Fakat o 2 ay içinde gir çık yaptıysa. (değişmediyse 2 ay içinde gir çık yapmış olmak yetiyordu.) Yaptırabilir kendi üzerine. Giriş tarihini yazarak.

Bugün batuma gir çık yaptı yani IMEI kodunu verip ödeme ve belgeyi düzenlediğinde kullanabilir mi?

Bugün batuma gir çık yaptı yani IMEI kodunu verip ödeme ve belgeyi düzenlediğinde kullanabilir.
Evet. Giriş tarihini belge numarasını vs soruyor E-Devletten yapılıyor. Bakabilirsin. Orada telefona ait sorulan şey sadece İMEİ numarası. Telefonu senin yada onun nereden aldığının bir önemi yok yani.

Evet. Giriş tarihini belge numarasını vs soruyor e-Devlet'ten yapılıyor. Bakabilirsin. Orada telefona ait sorulan şey sadece IMEI numarası. Telefonu senin ya da onun nereden aldığının bir önemi yok yani.

Harç ücretini yatırdık, ülke dışına gir çık yaptık ama IMEI kayıt sayfasında sorun yaşıyoruz yarına sarkarsa ne olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı