IMEI kaydı yaparken yanlış SIM tipi seçilmesi sorun olur mu?

Mr.Trafocu

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller, arkadaşım yurt dışından (Amerika) iPhone 14 Pro almış. Cihaz Apple Store'dan alınma. Amerika cihazı olduğu için çift esım bulunup fiziksel SIM bulunmamakta. Fakat e-Devlet üzerinden IMEI kaydını yaparken 2 tane girilen IMEI için de SIM tipini fiziksel SIM olarak işaretleyip kaydı tamamlamış. Bu durumda ne yapmalı, fiziksel SIM seçmiş olsa bile eSIM kullanabilir mi? Bilen arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa seviniriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi sosyaller, arkadaşım yurt dışından (Amerika) iPhone 14 Pro almış. Cihaz Apple Store'dan alınma. Amerika cihazı olduğu için çift esım bulunup fiziksel SIM bulunmamakta. Fakat e-Devlet üzerinden IMEI kaydını yaparken 2 tane girilen IMEI için de SIM tipini fiziksel SIM olarak işaretleyip kaydı tamamlamış. Bu durumda ne yapmalı, fiziksel SIM seçmiş olsa bile esım kullanabilir mi? Bilen arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa seviniriz.

Hocam bu konuyu 120 BTK iletişim merkezini arayarak öğrenebilirisiniz. Burada bilgili birisi çıkar mı emin değilim.

Herkese iyi sosyaller, arkadaşım yurt dışından (Amerika) iPhone 14 Pro almış. Cihaz Apple Store'dan alınma. Amerika cihazı olduğu için çift esım bulunup fiziksel SIM bulunmamakta. Fakat e-Devlet üzerinden IMEI kaydını yaparken 2 tane girilen IMEI için de SIM tipini fiziksel SIM olarak işaretleyip kaydı tamamlamış. Bu durumda ne yapmalı, fiziksel SIM seçmiş olsa bile eSIM kullanabilir mi? Bilen arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa seviniriz.
Büyük ihtimalle kullanamaz.

Hocam naptı kullanabildi mi? cevap verirsen çok sevinirim

Merhaba, bugün zam yürürlüğe girmeden aceleyle kayıt yaparken ben de fiziksel seçtim her iki IMEI numarasını da. Fakat telefonda fiziki SIM girişi yok. Arkadaşınız sorun yaşadı mı ya da bir çözüm yolu buldu mu? Yazarsanız çok memnun olurum.

Merhaba bende de aynı hatalı giriş oldu, acele ile e sim yerine 2 imei de fiziksel sim sectim. Acaba sorun yaşanır mı, sorun olan yada cozebilenler varsa yol gosterebilirse sevinirim. Btk ya da ulasamiyoruz

Dün BTK'ya ulaştım, sorun olmayacağını söylediler, önemli olan IMEI numarasının doğru olmasıymış, henüz hattı aktiflestirmedim. Aktiflestirdikten sonra yine paylaşım yapacagim.

Son düzenleme:
Merhaba bende de aynı hatalı giriş oldu, acele ile e sim yerine 2 imei de fiziksel sim sectim. Acaba sorun yaşanır mı, sorun olan yada cozebilenler varsa yol gosterebilirse sevinirim. Btk ya da ulasamiyoruz

Dün BTK'ya ulaştım, sorun olmayacağını söylediler, önemli olan IMEI numarasının doğru olmasıymış, henüz hattı aktiflestirmedim. Aktiflestirdikten sonra yine paylaşım yapacagim.
hocam şimdi bende yd 14 pro var yeni yıla girmeden imei kayıt parasını ödeyip yeni yıldan sonra da hat devir işlemini yapsam problem olur mu yani telefon kayıt olmuş olur mu

Geri
Yukarı