IMEI yurtdışı kayıtlı telefon

Shilded

Hectopat
Daha fazla  
Yurt dışı kayıtlı Redmi Note 8 aldım ve bana bir mesaj geldi.

Sste göründüğü gibi böyle bir mesajla karşılaştım ve IMEI fiyatları uçuk düzeyde durumlardan dolayı evdekalmak zorundayken IMEI olmadan telefonu ne kadar kullanabilirim ya da 1500TL'den daha ucuza IMEI'nin kullanım dışı kalmasını saglayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim kadarıyla başka bir telefondan IMEI aktarılabiliyor. Fakat yasal değil (Bunu Telefoncular Yapıyor). Ama telefonu satmazsanız bir problem yaşamazsınız.

4+4 8 ay oluyor. Dikkat edin slotlara sırasıyla takın aksi halde ikisinin de süresi açılır. Bi de artık IMEI kayıtları uzaktan çok ucuz meblağlar karşılığı yapılabiliyor.

Benim bildiğim kadarıyla başka bir telefondan IMEI aktarılabiliyor. Fakat yasal değil (Bunu Telefoncular Yapıyor). Ama telefonu satmazsanız bir problem yaşamazsınız.

Peki IMEI bittikten sonra sadece aramalara mi kapanacak yoksa tamamen telefon açılmayacak mi?

Öncelikle merhaba hocam. IMEI numarası kendi telefonunuza ait değilse bu mesajın bir önemi yok. Ancak kendi telefonunuza aitse, bu IMEI numarasını sansürlemenizi öneririm. Her ne kadar yasal olmasa da, maalesef vergiler sonrası insanlar IMEI kayıtsız telefon alır hale geldi. 1₺'lik telefon bile alsanız 1800₺ kayıt ücreti var. 2011 yılında bu ücret 1₺'idi yanlış hatırlamıyorsam. Ne deseniz haklısınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…