INACCESIBLE_BOOT_DEVICE Mavi Ekran Hatası

Utkukntr

Kilopat
Windows yüklenme esnasında donup uzun süre bekleyince üstte verdiğim kodu ile mavi ekran alıyorum. Bilgisayar güvenli modda açılıyor, SrtTrail.txt'den hata koduna baktığımda bootres.dll bozuk çıktığını gördüm Sistemi Geri Yüklemeyi denedim onda bile hata verdi. En son bilgisayar tamamı ile donduğundan bilgisayarı kapatmak zorunda kaldığımdan sonra bu hatalar ortaya çıktı. Sorun yazılımsal mı, donanımsal mı? Dosyalar ve oyunları kaybetmeden bu sorundan kurtulabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows yüklenme esnasında donup uzun süre bekleyince üstte verdiğim kodu ile mavi ekran alıyorum. Bilgisayar güvenli modda açılıyor, SrtTrail.txt'den hata koduna baktığımda bootres.dll bozuk çıktığını gördüm Sistemi Geri Yüklemeyi denedim onda bile hata verdi. En son bilgisayar tamamı ile donduğundan bilgisayarı kapatmak zorunda kaldığımdan sonra bu hatalar ortaya çıktı. Sorun yazılımsal mı, donanımsal mı? Dosyalar ve oyunları kaybetmeden bu sorundan kurtulabilir miyim?
Temiz bir imaj ile repair deneyebilirsiniz. Sorun sanki boot dosyasının bozulmasından dolayı olmuş gibi. Bir de BIOS ayarlarını default moda alıp da dener misiniz ?

Oyunları ve programları feda ederek kişisel dosyaları saklama yöntemi ile sıfırlamayı deniyorum. Chkdsk bile denedim işe yaramadı. Sonuçları sıfırlanmadan sonra yazacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum denediniz mi ?
Dosyalarımın tamamını kaybetmek istemediğimden denemedim.
Sıfırlama yaptım ve sihost.exe'den Unknown Hard Error ve C:WINDOWS\system32\config\systemprofile\Desktop kullanılamıyor hatası aldım. Sorun harddiskte olabilirmi?
C:WINDOWS\system32\config\systemprofile\Desktop kullanılamıyor hatası aldım. Sorun harddiskte olabilirmi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı