İnceHesap güvenilir mi?

Thegemen1

Hectopat
İncehesap sitesinden bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bir kaç yerde güvenilirliği hakkında araştırma yaptım, bir de size sormak istedim. Bu site güvenilir midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce birçok kez alışverişim oldu güvenilir.

Güvenlidir fakat Müşteri temsilcisi biraz ilgisizdir. Adresi yanlış yazdığımı belirttim. Adresi istediler ve değiştirdiklerini söylediler. Sonra adres yanlış diye kargo firmasından aradılar.

Arkadaşlar İnce Hesap'tan ORION2690 adlı hazır sistemi aldım. Hayatımın en büyük hatasını yaptım. Ben yandım, siz yanmayın diye bu yazıyı paylaşıyorum. Detaya gelirsek sistemi aldım, 1 ayda elime ulaştı. Pandemi süreci diye göz önünde bulundurmadım. Fakat daha sonra ekran kartı bozuk olduğu anlaşıldı, yolladım ve yollarken müşteri hizmetlerine göndereceğiniz ekran kartını deneyin lütfen, aynı durumla karşılaşmak istemiyorum dedim. 17 gün sonra bana hiç açılmamış kutuda ekran kartı geldi. Denedim eski ekran kartımı mumla aratacak bir ürün yollamışlar. Sürekli kendiliğinden kapanan saçma sapan bir şey.

Üstüne aynı günün akşamı bilgisayarı açarken Boot device not yazısıyla karşılaştım. Araştırdım SSD'nin bozulduğuna dair bir yazıymış. Şimdi müşteri temsilcisine uzunca yazdım derdimi, bana bozuk olan ürünü yollayın demiş.
1-) Hangi birini yollayım?
2-) Bu sefer göndereceğim, 1 aydan aşağı gelmeyecek.
3-) Gelenin düzgün olup olmayacağı meçhul.
4-) Sistemi tekrar açınca sırada ki bozulacak hangisi bilmiyorum. Kısacası ben yandım, siz yanmayın. 5.800 lirayı çöpe atmış gibi hissediyorum. Ayrıca müşteri temsilcileri de hiçbir iş görmüyor. 2 gündür beni sözde teknik ekip arayacak. Ne zaman arasam hemen dönecekler. Oradan alışveriş yapmadan önce bu yazıyı okuyup etrafınızdakilere de anlatın.

AC46D813-1D1C-495A-ADAE-2E610DA79FB2.jpeg
6345DB09-D656-4067-84BB-61EB6C056DC2.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
@SNR64 Sıfır kutulu ürün yollamışlar daha ne yapsınlar? Ekran kartı nasıl kapanıyor onu anlamadım? Kingston bir belleğin de 2 günde öyle kolay kolay bozulacağını da zannetmiyorum.
Ayrıca ürünleri kabul etmeme gibi bir durum da olmamış. Sıfır ve kutulu gönderdikleri ürün 'böyle böyle bozuk' diyerek siteden alışveriş yapmayın diyemezsiniz.
Ekran kartının ilk hali hariç, diğer tüm olayların sizin bilinçsizliğinizden kaynaklandığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı