İncehesap'tan alınan Ryzen 5 7600 sistem kapatıldığı zaman tekrar açılmıyor

DarkOxyGen

Femtopat
Daha fazla  
RAM
patriot viper venom rgb 2x16gb ram 6000mhz
SSD veya HDD modeli
WD Blue SN580 1TB
Ekran kartı
asus dual geforce rtx 4070 oc 12gb
Anakart
asus prime x670-p-csm
İşlemci
amd ryzen 5 7600
Arkadaşlar şöyle ki İncehesap üzerinden bir sistem aldım ve geldiği zaman statik elektriği attıktan sonra kendi kendine açılıp çalışabiliyordu ancak kapattığım zaman kasa tekrar açılmıyordu. Bu sorundan ötürü ince hesabın teknik servisine yolladım ve arıza olmadığı, PSU işlemci soketinin tam oturmadığını söylediler. Kafama takılan konu şu. Eğer kablo tam oturmadıysa kasa önce açılıp rahatça çalışıp hatta oyun dahi nasıl oynatabiliyor? Kablo tam oturmadan da kasa çalışabilir mi anlık?

PSU modeli ne hocam, dedigin gibi sokete oturmazsa hiç acılmaz talihsiz olmus garantinin acıklaması.
Hocam PSU modeli x GamePower AXG-850 14CM 850W Gold 80+ ATX 3.0 PCI-E 5.0 Power Supply . Sizce sorun çözülmüşmüdür? Garantiden gelip gene arızalı ürünle karşılaşmak hoş olmaz ama test yaptıklarını söylüyorlar emin olamadım.

Ne gibi problemler yaşayabilirim? Bilinmeyen bir markanın psusunu uzun süredir eski kasamda kullanmaktayım yaklaşık 4 yıldır hiç bir sorun yaşamadım. Gamepowerdan da bir problem çıkmaz diye düşündüm.

En fazla elektrik kesintisinde sistem parçaları zarar görebilir, genelde bu tür kalitesiz cihazlarda kalitesiz kapasitör kullanılıyor. Zamanla kapasitörlerin iç direnci artıp kapasite edememeye(?) başlıyor. Sonuç olarak sistem yük altında kapanıyor... Yine tercihe kalmış ama sistemimi bilinmeyen bir güç kaynağına emanet etmezdim.

En fazla elektrik kesintisinde sistem parçaları zarar görebilir, genelde bu tür kalitesiz cihazlarda kalitesiz kapasitör kullanılıyor. Zamanla kapasitörlerin iç direnci artıp kapasite edememeye(?) başlıyor. Sonuç olarak sistem yük altında kapanıyor... Yine tercihe kalmış ama sistemimi bilinmeyen bir güç kaynağına emanet etmezdim.
Muhtemelen bir süre kullanırım daha sonra değiştiririm güç kaynağını. Elektrik kesintilerinde fişten çekme gayreti göstermeliyim 😁 Hocam siz ne düşünüyorsunuz sorun hakkında?

PSU fanı çalışıyor mu? veya anormal fazla ısınma var mı PSU'da?
PSU fanı çalışıyordu, ısınma da sanırsam yoktu. Cyberpunk açıp oynamıştım cihazdan. Şu an zaten garantiden gelmesini bekliyorum kargoda.

PSU fanı çalışıyor mu? veya anormal fazla ısınma var mı PSU'da?
PSU modeli ne hocam, dedigin gibi sokete oturmazsa hiç acılmaz talihsiz olmus garantinin acıklaması.
Hocam PSU işlemci soketi tam oturtulmamış ondan kaynaklanıyormuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı