İncil'in PDF dosyasını nereden okuyabilirim?

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Kur'anı Kerim'in Türkçe mealine yeni başladım bu sefer yarım bırakmadan tam olarak okumak istiyorum. Bunun yanında başlıkta belirttiğim incil hakkında da bilgi almak maksadı ile PDF formatında arıyorum internette baktım ama bulamadım.
Nereden indirebilirim?
Dip not: Dinimden şüphem yok Müslüman'ım, yardım isterken yargılanmak istemem.

Kur'anı Kerim'in Türkçe mealine yeni başladım bu sefer yarım bırakmadan tam olarak okumak istiyorum. Bunun yanında başlıkta belirttiğim incil hakkında da bilgi almak maksadı ile PDF formatında arıyorum internette baktım ama bulamadım.
Nereden indirebilirim?
Google'a incil pdf şeklinde aratırsanız çıkıyor.

Nereden indirebilirim?
10 saniyelik bir aramayla bunu buldum:

Ayrıca dini inancınızdan dolayı yargılanmak istemediğinizi söylemeniz beni hepimiz adına biraz üzdü.

Nereden indirebilirim?
Şu sitede var. Bir inceleyin isterseniz.
Dip nota gerek yok. Asıl başka dinleri araştırmadan kendine bir dine mensubum diyenler not eklesin. Siz yapılması gerekeni yapıyorsunuz. Umarım aradığınızı en iyi şekilde bulursunuz. İyi günler. 🙂

Arkadaşları size yardımcı olmuş. Ben dip not hakkında kendi yorumumu belirtmek isterim. Müslümanlıkta başka dinlerin kutsal şeylerine bakmak (kitap vs.) serbesttir. Fakat onlara tapmak Allah'a şirk koşmak olacağı için haramdır. Yani yaptığınız şey günah falan değil. Günah diyenler de zaten braindead.

10 saniyelik bir aramayla bunu buldum:

Ayrıca dini inancınızdan dolayı yargılanmak istemediğinizi söylemeniz beni hepimiz adına biraz üzdü.

Normal bir şey aslında Türkiye'de çoğu insan başka dine inandığını söyleyince hemen imana dön putperest falan demeye başlıuyor her gün yaşıyorum.

Geri
Yukarı