Indie oyun geliştirmek için laptop tavsiyesi

Abdullahİshak

Picopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar,
2D ve 2.5D pixelart tarzda oyun geliştirmek istiyorum bütçem 15 20 bin bana önereceğiniz bilgisayar var mı? Bilgisayarın hangi özelliği benim için daha önemli?

Screenshot_20220905-083512_Turkcell.jpg

Turkcell böyle bir laptop satıyor aylık 2 bin taksitle ihtiyacımı karşılar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
alınmaz hocam. https://www.akakce.com/laptop-noteb...-dos-15-6-fhd-notebook-fiyati,1861721981.html

Bunu tavsiye ederim.

2D ve 2.5D oyun geliştirmede aslında birçok model kullanılabilir 3D kadar ham bir performans tüketmiyor üretim aşamasında. Ben de oyun geliştiriyorum linkini bıraktığım modelden memnunum, kendi raminin yanına bir 16 GB daha ekleyerek 32 GB yapıp performansı katladım, ek bir M.2 SSD yuvası daha mevcut oraya da yakın zamanda ekleme yapacağım 500GB bayağı az çünkü.

RAM ve ekran kartı ağırlıklı olur işlemci render kısmında gayet yeterli, herhangi bir laptop için optimize edilmiş kart uygun 15.000 ila 20.000 bütçe arasında.

Bu arada rahat bir şekilde 3D oyun da geliştirebilirsin bu cihazda.

alınmaz hocam. https://www.akakce.com/laptop-noteb...-dos-15-6-fhd-notebook-fiyati,1861721981.html

Teşekkür ederim gözden geçireceğim.

Bunu tavsiye ederim.

2D ve 2.5D oyun geliştirmede aslında birçok model kullanılabilir 3D kadar ham bir performans tüketmiyor üretim aşamasında. Ben de oyun geliştiriyorum linkini bıraktığım modelden memnunum, kendi raminin yanına bir 16 GB daha ekleyerek 32 GB yapıp performansı katladım, ek bir M.2 SSD yuvası daha mevcut oraya da yakın zamanda ekleme yapacağım 500GB bayağı az çünkü.

RAM ve ekran kartı ağırlıklı olur işlemci render kısmında gayet yeterli, herhangi bir laptop için optimize edilmiş kart uygun 15.000 ila 20.000 bütçe arasında.

Bu arada rahat bir şekilde 3D oyun da geliştirebilirsin bu cihazda.
Teşekkür ederim ekonomimi ayarlayabilirsem bendr senin gibi yapabilirim olmadı 2. Planda Turkcelldrn yukarıdaki bilgisayarı alacağım. Bu arada şuan nasıl bir oyun üzerinde çalışıyorsun?

Teşekkür ederim gözden geçireceğim.

Teşekkür ederim ekonomimi ayarlayabilirsem bendr senin gibi yapabilirim olmadı 2. Planda Turkcelldrn yukarıdaki bilgisayarı alacağım. Bu arada şuan nasıl bir oyun üzerinde çalışıyorsun?
Şuanda ana projem için hikaye oluşturuyorum henüz yeni projeme başlamış değilim, şuan fizik modelleri üzerine çalışıyorum detaylı bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı