İndirme Yaparken Online Oyun Oynamak Mümkün mü?

PhilipTraum.

Decapat
Taahhüt bitmesi sebebiyle yeni internet sağlayıcı arayışına giriştim. Maalesef mahallede Kablonet altyapısı yok, ben de Telekom ile kopma sorunu yaşamadığım için veya vaat ettikleri hızı sunabildikleri için Telekom ile devam ettim ve bugün itibarıyla 16 Mbps olan hızımı 50 Mbps'e yükselttim. Şu an modeme olan uzaklığım sebebiyle 40 Mbps hız alıyorum ve Epic Games'ten 4.00 - 5.00 MB/s arası ile indirme yapıyorum. Hızdan gayet memnunum fakat bu hızla dahi indirme yaparken oyun oynanmıyor veya film dizi izlenmiyor. İlla indirme hızını kısıtlamak zorunda mıyız? Başka bir alternatifi var mıdır?

Son düzenleme:
Hızınız 40MB değil de, 40Mbps'dir. 40Mbps ise saniyede 5.00 MB/s'ye denk gelir. Hızınızı limitlerseniz oyun oynayabilirsiniz. Mesela 4.00 MB/s'ye limitleyin, aradaki 1 MB/s bile oyun oynamanıza fazlaca yeter.

Epic'de nasıl yapılır bilmiyorum ama Steam'de hız kısıtlanıyor. Çok değil 30MB/s kısıtlarsanız rahatlıkla film, video izlersiniz. Online oyuna bir şey diyemeyeceğim ama ping çıkartacağı kesin gibi.

Altyapınız fiber değilse, gerçek FTTH veya FTTB'den bahsediyorum, kullanım yaparsanız ping sorunu yaşayacaksınız.

Bunun hızı kısıtlamayla falan bir çözümü yok. xDSL altyapısının teknolojik kusuru bu.

Video, film izleme olayında ise kısıtlama işe yarar. Ama oyunda bir faydasını göremezsiniz.

Altyapınız fiber değilse, gerçek FTTH veya FTTB'den bahsediyorum, kullanım yaparsanız ping sorunu yaşayacaksınız.

Bunun hızı kısıtlamayla falan bir çözümü yok. xDSL altyapısının teknolojik kusuru bu.

Video, film izleme olayında ise kısıtlama işe yarar. Ama oyunda bir faydasını göremezsiniz.

Teşekkür ettim. Fakat tüm İnternet sağlayıcılarını aradım teker teker mahallede fiber altyapısı yok. Alabileceğim en yüksek hızı alıyorum şuan.

Yeni konular

Geri
Yukarı