Steam İndirmeler olması gerekenden hızlı

EnverAhmet

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşım bir oyunu Steam'de 38,4 MB/s ile indiriyordu. speedtest.net'ten test yapmasını istedim ve download hızı 37 Mbps çıktı. Nasıl bu kadar yüksek hızda indiriyor? Ben 40 Mbps ile MB/s zor alıyorum. Başka bir arkadaşım da 33 MB/s ile indiriyor, ona da hız testi yapmasını istedim, yapınca sizlere de ileteceğim.

Dosya Ekleri

• 1688241140918.png
    1688241140918.png
    733,4 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Steam ayarlarına giriyorsunuz, indirmeler sekmesine gelip "indirme hızını saniyede bit cinsinden göster" ayarını devre dışı bırakıyorsunuz ve tekrar düzeliyor.

bir oyunu Steam'de 38,4 MB/s ile indiriyordu.

Oyunu bu hızla indirebilmesi için ortalama 304 Mbps gibi bir internet hızına sahip olması gerekir. 37 Mbps ile alabileceği hız ise yine ortalama 4.625 MB/s civarı.

Steam ayarlarına giriyorsunuz, indirmeler sekmesine gelip "indirme hızını saniyede bit cinsinden göster" ayarını devre dışı bırakıyorsunuz ve tekrar düzeliyor.

Oyunu bu hızla indirebilmesi için ortalama 304 Mbps gibi bir internet hızına sahip olması gerekir. 37 Mbps ile alabileceği hız ise yine ortalama 4.625 MB/s civarı.
Teşekkür ederim, zaten ben de Mbps'sine göre indirme hızını 38 MB/s sandığım için konuyu açtım.

Mbps ile MB/s farklı şeyler.
Zaten soruda da buna aykırı bir şey yazmamışım sanki?

Yeni konular

Geri
Yukarı