İndirmeleri gözeten program var mı?

Hocam IDM'yi biraz kurcaladım, sadece seslerden arıza oldugunda bildirecek bir şey yaptım ama nedense istedigimi alamadım. Benim istedigim şu aktarma oranı 0'a ulaştiginda bildirecek bir şey istiyorum. Çünkü ben indirirken arkada oyun oynuyorum ve indirmenin hızının durduğunu bilmiyorum. Bunu bildirecek bir şey arıyorum. Bu arada önerdiginiz programlarda bu tür özellikler var mı?
Aktarım durduğunda uyarı penceresi açıp bilgi veriyor.

Aktarım durduğunda uyarı penceresi açıp bilgi veriyor.

Durmuyor işte, aktarma orani 0'a takılıp üzerinden bi 6dk geçtikden sonra o bilgiyi alıyorum. Benim istedigim bir sensör gibi birşey ekranın belli bir bölgesini belirledikden sonra o bölgede hareket durduğunda uyaracak birşey arıyorum. IDM kullanıyorum XDM'yi de şu an indiriyorum.

Hocam ya da IDM indirmelerimin baglantıları hep kopuyor bunu nasil kopmaz hale getiririm biliyormusunuz?

23809140192409.png

(Performans için dandik xp görünümünü kullanıyorum.)

Sorun bu. Ben arkada oynarken indirmelerim her 10 dakika'da kopuyor ama internetimde sorun yok. Bunu nasıl düzeltirim.

Durum Güncellemesi.

Arkadaşlar sanırım kopma sorunu çözdüm gibi...

Idm'den dosyanıza sağ tık yapın. Özelliklere girip (Ben dirive'den indirmiştim.) Adressi kaynaka yapiştirdim şu an kopmuyor gibi. Ya da direk kaynaka indirme kaynak linkini yapiştırın.

Şu an kopuyor mu, kopmuyor mu diye interetden çıktım, tekrar girdim otomatik algıladı. Kaynak taktigi benim için işe yaradı. Normalde indirme hızımda düşerdi artık sabit duruyor gibi.

Son düzenleme:
Hocam IDM'yi biraz kurcaladım, sadece seslerden arıza oldugunda bildirecek bir şey yaptım ama nedense istedigimi alamadım. Benim istedigim şu aktarma oranı 0'a ulaştiginda bildirecek bir şey istiyorum. Çünkü ben indirirken arkada oyun oynuyorum ve indirmenin hızının durduğunu bilmiyorum. Bunu bildirecek bir şey arıyorum. Bu arada önerdiginiz programlarda bu tür özellikler var mı?
Selam. Eğer ikinci monitörünüz varsa görev yöneticisini tam ekran yapıp yan ekrana atabilirsiniz. Görev yöneticisinde Performans sayfasına geçerek Ağ'a tıklarsanız, size anlık ve geçmiş hızları gösterecektir. Bundan başka kendimin kullandığım Kaspersky Antivirüsünde ağ izleme özelliği var. Grafik ve hangi uygulamanın kullandığı port ve ip'ye kadar anlık ve güncel bilgi sağlıyor.

Bir de bağlantınızın kopmasının sebepleri birden fazla olabilir. İndirdiğiniz dosyanın bulunduğu sunucudan, bilgisayarınızın ağ adaptöründen, evinizdeki modemden, o modeme gelen kablolar ve internet sağlayıcınızdan kaynaklanan sorunlar olabilir. Emin olmak için bir kaç yöntem uygulamak lazım.

1681675950147.png

Bu ayarımı soruyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı