İngiliz dili ya da Alman dili edebiyatı nasıldır?

Oakgn45

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Monster Abra A5 V16.5.2 / nVIDIA® GeForce® GTX1650 / Intel® Comet Lake Core™ i5-10200H / 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz / 500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280
Başlıkta olduğu gibi, bu iki bölümden biri okuyan birisi var mı? Üniversite sınavına gireceğim, ikisi de hedefimde. Derslerin içeriği hakkında ve bölümün zorluğu hakkında düşüncelerini merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü araştırdım. Açıkçası Almancayı sevmeyen ya da bu dilde zorlanacak birisinin seçmemesi çok daha mantıklı olur deniyor. Daha çok bilgi için ben de bu başlığı takip edeceğim.

Hocam ben alman dili ve edebiyatı bölümünü araştırdım. Açıkçası Almanca'yı sevmeyen ya da bu dilde zorlanacak birisinin seçmemesi çok daha mantıklı olur deniyor. Daha çok bilgi için ben de bu başlığı takip edeceğim.

Teşekkür ederim. Almanca'yı seviyorum ve biraz da altyapım var. Onun için yönelmeyi düşündüm ama hala kararsızım.

İngiliz diline hakimsen Almancayı tavsiye ederim. İkinci bir dil öğrenmiş olursun, ayrıca Alman edebiyatı da çok zengin. İngilizcen yok ise İngiliz diline gir.

İngiliz diline hakimsen Almancayı tavsiye ederim. İkinci bir dil öğrenmiş olursun, ayrıca Alman edebiyatı da çok zengin. İngilizcen yok ise İngiliz diline gir.
Hocam ben de bunu düşündüm de meslek konusunda endişelerim var. Yanlış anlamayın ama İngilizceyi ana dilim gibi biliyorum. Fakat dil alanında bir tercih yaparsam meslek olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Ayrıca edebiyattan da nefret ediyorum.

İngiliz dili çok keyifli ve bir o kadar zor bir alan. Eğer edebiyat sevmiyorsanız edebiyat seçmenizi tavsiye etmem keza mutlu olmayabilirsiniz. Almanya'ya gitmek isteyen bir tanıdığım alman dilini kazanmak için çalışıyor elbette tek başına dil öğrenmek yeterli değil bunun yanında başka bir alanda uğraşın olmalı kendini geliştirmelisin. O da yazılım anlamında geliştiriyor kendini.

Hocam ben de bunu düşündüm de meslek konusunda endişelerim var. Yanlış anlamayın ama İngilizceyi ana dilim gibi biliyorum. Fakat dil alanında bir tercih yaparsam meslek olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Ayrıca edebiyattan da nefret ediyorum.
Edebiyattan nefret ediyorsun ve hedefinde edebiyat okumak var. Doğru mu anladım?

Edebiyattan nefret ediyorsun ve hedefinde edebiyat okumak var. Doğru mu anladım?
Hayır hocam, öyle bir hedefim yok. Demek istediğim şey dil bölümünden yapılacak tercihlerin sınırlı olduğu. Yani ben böyle düşünüyorum. Tercümanlık, öğretmenlik ve edebiyat bölümleri dışında bir bölüm olduğunu düşünmüyorum.
Tabi buraya dilbilim veya turizm rehberliği bölümlerini yazmadım.
Sakın yanlış anlamayın, bölümler kötü demiyorum. Ancak bana hitap etmediğini düşünüyorum, yukarıdaki edebiyat örneği gibi.

Geri
Yukarı