İngilizce klavye sorun yaratır mı?

@Okzi Gk61 optik bir switchtir ve eski bir klavye bildiğim kadarıyla. Bu ak61 v2 modeli yeni çıktı. Optiklerin sesi ve hissiyatı normal switchlerden genellikle daha kötü oluyor (kişiden kişiye değişir). Ben Yellow öneririm, gk61 bilidğim kadarıyla optikti ve optik yellow switch yumuşaktır bunu da göz önünde bulundurun. Ben olsam Sarı Gateron almıştım.

@Okzi Evet, optik switchli. Fotoğraflarında yazıyor optik olduğu. Screenshot bırakayım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211109_183528_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20211109_183528_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    47,4 KB · Görüntüleme: 23
@Xeonayp @Shuriken
Atılan klavyeler hakkında.
BM65/68 kit AliExpress de link buldum ama sanırım keycapsiz satılıyor hiçbir şey anlayamadım.
Womier K66 bu kadar rgb istemiyorum
TM680 BM65 ile aynı düşüncelerim güzele benziyorlar ama keycapsiz satıyorlar sanırım.

Soru 1
Optik gateron ile mechanical gateron çok fark eder mi
Soru 2
RK switchler kaliteli midir Rk68 nasıldır
Soru 3
Mekanik mi yoksa gateron optik switchlerde mi kolay keycaps değişimi yapabilirim
Soru 4
BM 65deki kit 1 kit 2 olayı nedir

Sizin vaktinizi çaldıysam çok özür dilerim ama cidden araştırmaya çalışıyorum ama klavye dünyası hakkında o kadar çok bilgi var ki kafam yandı bana 750 tl bütçeye %65 mekanik klavye önerir misiniz?

@Okzi Soru 1:
Hayır, çok fazla farketmez. Ama ilerde klavyeyi modlarım, yeni switchler alırım derseniz optik switchler burada geri de kalıyor çünkü çok fazla optik switch seçeneği yok.

Soru 2:
Evet, Rk Switchler kalitelidir. Ttc firması ile ortak ürettikleri bir switchtir. Rk68 öneririm.

Soru 3:
Keycaps zaten sizin bastığınız plastik bir parça ikisinde de aynı olay. Bir fark yaşamazsınız.

Rk68 işinizi görür. Hem Wireless bir cihaz (gecikmesiz kablosuz). Tk68 veya Lk67 önerecektim fakat fiyatlar uçmuş. Rk68 de bakabilirsiniz. Kullanan arkadaşım var gayet memnun. Discord Xeonayp #2143 buradan da iletişime geçebilirsiniz benimle. Oradan da konuşabiliriz.

Son düzenleme:
@Xeonayp @Shuriken
Atılan klavyeler hakkında.
BM65/68 kit AliExpress de link buldum ama sanırım keycapsiz satılıyor hiçbir şey anlayamadım.
Womier K66 bu kadar rgb istemiyorum
TM680 BM65 ile aynı düşüncelerim güzele benziyorlar ama keycapsiz satıyorlar sanırım.

Soru 1
Optik gateron ile mechanical gateron çok fark eder mi
Soru 2
RK switchler kaliteli midir Rk68 nasıldır
Soru 3
Mekanik mi yoksa gateron optik switchlerde mi kolay keycaps değişimi yapabilirim
Soru 4
BM 65deki kit 1 kit 2 olayı nedir

Sizin vaktinizi çaldıysam çok özür dilerim ama cidden araştırmaya çalışıyorum ama klavye dünyası hakkında o kadar çok bilgi var ki kafam yandı bana 750 tl bütçeye %65 mekanik klavye önerir misiniz?

1- mekanik her turlu daha iyi eger ileride degistirmeyi dusunuyorsan. Optik alacaksan da yellow optik alma.

2- rk68 guzel bir model gibi duruyor, switchlerini denemedim maalesef ama bmbu tarz prebuilt klavyelerdeki bulk uretik switchlerden cok fazla bisey beklememek gerek. Factory lube olayi da bence avantaj degil dezavantaj.

3- mx stem oldugu surece ve layout tuttugu surece hic fark yok aralarinda.

4- alt kisimda aciklamalarda her kitin icerigi tek tek yaziyor. pcb + case + stabilizer + plate + switch vs seklinde.

Bm65/68 ile keycap gelmiyor evet, o ekstra oluyor maalesef.

TM680de vardi sanirim keycapli secenek.

Yeni konular

Geri
Yukarı