İngilizce sıfırdan anlatan gramer kitap önerisi

• Konuyu başlatan xipl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B

xipl

Picopat
Arkadaşlar selam, bu sene %100 İngilizce bölüm kazandım ve şu an hazırlık sınıfında okuyorum. Seneye Temmuz'da muafiyet sınavım var. Benim İngilizcem sıfır Alfabeden başlayarak anlatan grammer kitap önerisi istiyorum, tavsiye ettiğiniz kitap var mı? @buraktoprakl @xCCessaRRx @trurebellion @bekir1234 @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @ekndmn
Not: sadece kitap önerisi yaparsanız sevirinim

Son düzenleme:
Çok fazla kitap kullanmadığım için pek kaynak bilgim de yoktur. Sadece şunu söyleyebilirim Dilko Yayınlarının testleri aşırı kolay oluyor tabi seviyesine göre temel seviye almanız gerekiyor ancak aynı seviyedeki diğer yayınlara göre çok daha kolay testleri var. Konu anlatımı yapan Gramer kitapları hakkında pek bilgim yok. Bence kırtasiyeye gidip en temel kitaplardan isteyin bakın içeriğine "simple present tense, modals" falan varsa içinde uygundur. Temel test kitabı isterseniz de Dilko önerimdir.

Çok fazla kitap kullanmadığım için pek kaynak bilgim de yoktur. Sadece şunu söyleyebilirim Dilko Yayınlarının testleri aşırı kolay oluyor tabii seviyesine göre temel seviye almanız gerekiyor ancak aynı seviyedeki diğer yayınlara göre çok daha kolay testleri var. Konu anlatımı yapan Gramer kitapları hakkında pek bilgim yok. Bence kırtasiyeye gidip en temel kitaplardan isteyin bakın içeriğine "simple present tense, modals" falan varsa içinde uygundur. Temel test kitabı isterseniz de Dilko önerimdir.

Hocam Bu kitap nasıldır? Al derseniz almayı düşünüyorum 2 dk araştırma şanşınız var mı tabii işiniz yoksa gerçekten adam gibi oturup İngilizce çalışacağım çünkü

Çok fazla kitap kullanmadığım için pek kaynak bilgim de yoktur. Sadece şunu söyleyebilirim Dilko Yayınlarının testleri aşırı kolay oluyor tabi seviyesine göre temel seviye almanız gerekiyor ancak aynı seviyedeki diğer yayınlara göre çok daha kolay testleri var. Konu anlatımı yapan Gramer kitapları hakkında pek bilgim yok. Bence kırtasiyeye gidip en temel kitaplardan isteyin bakın içeriğine "simple present tense, modals" falan varsa içinde uygundur. Temel test kitabı isterseniz de Dilko önerimdir.
orada mısın ?

Son düzenleme:
Hocam Bu kitap nasıldır? Al derseniz almayı düşünüyorum 2 dk araştırma şanşınız var mı tabii işiniz yoksa gerçekten adam gibi oturup İngilizce çalışacağım çünkü

orada mısın ?
Evet güzel bir şeye benziyor ama çok fazla amacı var bu kitabın o yüzden bunu alacaksan yanına bir tane hepsi tamamen temel İngilizce olan bir kitap al.

Evet güzel bir şeye benziyor ama çok fazla amacı var bu kitabın o yüzden bunu alacaksan yanına bir tane hepsi tamamen temel İngilizce olan bir kitap al.
Hocam siz daha iyi biliyorsunuz diye attımda hangisini almam gerekli ozaman ingilizcem sıfıroglu sıfır

Hocam siz daha iyi biliyorsunuz diye attımda hangisini almam gerekli ozaman ingilizcem sıfıroglu sıfır
Hocam a1-a2 seviye için bu kitaplar iyi mi

Son düzenleme:
Başlangıç için;

bu kitaplar idealdir. İngilizce kitap okuma ve film izlemeye İngilizcenizi biraz daha geliştirdikten sonra yönelmelisiniz. Üstteki kitaplar gerçekten İngilizcenizin en azından temelini atar ve yabancı kaynakları okumaya, izlemeye hazır hale getirir. Biraz olsun geliştikten sonra da Grammar in Use serisini de tercih edebilirsiniz ama o biraz daha ileri zamanlarda daha uygun olur. Ayrıca sadece gramer çalışmaktan ziyade günde 5-7 kelime de ezberlerseniz tadından yenmez, iki bölümü de geliştirmiş olursunuz. Daha çok sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Başlangıç için;

bu kitaplar idealdir. İngilizce kitap okuma ve film izlemeye İngilizcenizi biraz daha geliştirdikten sonra yönelmelisiniz. Üstteki kitaplar gerçekten İngilizcenizin en azından temelini atar ve yabancı kaynakları okumaya, izlemeye hazır hale getirir. Biraz olsun geliştikten sonra da Grammar in Use serisini de tercih edebilirsiniz ama o biraz daha ileri zamanlarda daha uygun olur. Ayrıca sadece gramer çalışmaktan ziyade günde 5-7 kelime de ezberlerseniz tadından yenmez, iki bölümü de geliştirmiş olursunuz. Daha çok sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Hocam siz anlıyorsunuz ama size sorayım şimdi bu attığım kitabı almak istiyorum ama kafama takılan bir şey var to be yani i am is are felan sayfa 108 anlatıyor neden ilk başta anlatmıyor alfaba a ve an den sonra sebebi nedir çünkü benim ingilizcem gerçekten yok sıfır yani alsam sıkıntı olur mu normalde alfabe sonra a ve an ve am is are geçer ama bu am is are 108de anlatıyor
Dediğim Link yanlardaki oktan diğer sayfalara geçebilirsiniz:

Buda kitabın ilk sayfası içindekiler neler olduğu:Systematic English Grammar - İngilizce Dilbilgisi (CD'li) - Ebru Yener - 9789758406258 - Kitap | besirkitabevi.com.tr

Hocam şimdi bu attığım kitabı almak istiyorum ama kafama takılan bir şey var to be yani i am is are felan sayfa 108 anlatıyor neden ilk başta anlatmıyor alfaba a ve an den sonra sebebi nedir çünkü benim ingilizcem gerçekten yok sıfır yani alsam sıkıntı olur mu normalde alfabe sonra a ve an ve am is are geçer ama bu am is are 108de anlatıyor
Dediğim Link yanlardaki oktan diğer sayfalara geçebilirsiniz:

Buda kitabın ilk sayfası içindekiler neler olduğu:Systematic English Grammar - İngilizce Dilbilgisi (CD'li) - Ebru Yener - 9789758406258 - Kitap | besirkitabevi.com.tr

Başlangıç için;

orada mısın ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı