İngilizcesi iyi olan biri yardımcı olabilir mi?

Mehmet ULUDAĞ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoda göz numarasını ciddi derecede düşüren biri var bunu nasıl ve ne kadar sürede başarıyor bunu izleyim biraz anlatabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Videonun tamamını izlemedim ancak anladığım kadarıyla işin sırrı göz kaslarımızın yorulmasını engellemek için egzersiz yapmak ve uzaklara bakmak. Hatta şöyle bir olay geçmiş: Okuyabildiğin en uzaktaki yazıyı seç ama hala bulanık olsun. Ona odaklan ve okumaya, netleştirmeye çalış aktif, düzenli odak ve uzak görüş yap. Gözlerin odaklanma yeteneğini sağlayan siliyer kasların spazmına bağlı olarak uzağı görememe problemini egzersizlerle iyileştir, güçlendir. Bu tarz egzersizleri YouTube da bulabilirsin. Ekleme: Videodaki kişimiz öğretmen olduğunu ve bilgisayarda çalışması gerektiğini söylüyor. Hiç bir zaman büyük telefonlarla falan işi olmamış. Teknolojiden uzak kalmaya çalışmış. Ayrıca boş zamanlarında bisiklet sürmüş, dışarılara çıkmış, bol güneş almış vs. gözlerini dinlendirmiş bir nevi bu şekilde. Bu olayın sabır işi olduğunu da ekliyor nitekim 4 yıl sürmüş :)

Son düzenleme:
Benim göz numaram 2.5 miyop 1.25 astigmat idi en son fakat hem grafik tasarim ile ugradiyorum hem de oyun oynuyorum anlayacaginiz uzun sure PC basindayim. Fakat baslayacagim egzersizlere kendime soz veriyorum.
Sizin goz numaraniz kac derece?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı