ininal Kart'ın Çipi Zarar Görmüş Olabilir Mi?

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Uzun zamandır DenizBank ATM'sinden para yüklüyordum karta. Fakat bu sabah yükleyemedim. 3-4 defa denememe rağmen kart girişine kartım girmiyordu. Yanımda başka kart olmadığı için başka kart deneyemedim. Başka ATM'de de denemedim henüz. Kartın çipinde bir sıkıntı olmuş olabilir mi? Bunu nasıl anlarım? ATM'de sorun yoktu. Ekranı açıktı, dokunmatiği falan çalışıyordu. Sadece kart girişinde sorun olmuş olabilir. Yarın PTT'nin ATM'sinde deneyeceğim. Eğer orada da olmazsa, yeni kart mı almam gerekir? Herhangi bir düzeltme yöntemi yok mu? Yarın sabah tekrar deneyeceğim fakat aklımdan çıkmıyor. O yüzden sizlere sorayım dedim.

Tabii ki bu konu hakkında yorum yapmak zor lakin bozulmuş ise müşteri desteğe sorununuzu iletip aynı bilgilerle yeni bir kart vereceklerini düşünüyorum.

ATM'de sıkıntı olmakla birlikte kartınıza birşey olursa paranız hesapta kalmaya devam eder. Başka bir ininal kart tanımlayıp diğer kartı iptal ederseniz para diğer karta transfer olur.

Saygılar.

ATM arızalı olabilir, yeşil ışık yandığı halde bende sokamamıştım kartı fakat ATM işlevseldi.
Bugün tekrar denedim. Hem Ziraat ATM hem de DenizBank ATM'sinden denedim. 2 ATM de işlevseldi. Hatta birisi kartsız işlem yaptı. Birisi daha vardı. O da benimle aynı sorunu yaşadı. Kartı ATM'ye girmiyordu. Galiba ATM'ler sıkıntılı. Bunları nerelere bildirebilirim? Tamir etmeleri lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı