INNO3D RTX 2060 Super ısınıyor

z3to

Centipat
Yer
Mars
Daha fazla  
Herkese merhaba, sistemi 2. el satın aldım. Kasa GameGaraj aquaris 5anx diye bir kasa;

Ryzen 5 3600 işlemci,
Ekran kartı INNO3D RTX 2060 Super RGB'li 2X fan.

Ekran kartım acayip derecede ısıları görüyor. Bir de yani afedersiniz hayvan gibi ses geliyor fanlardan, daha dün Dishonored 2 yükledim yılların oyunu yani oyun açılırken default olarak yüksek ayarlarda açıldı bir baktım 80 dereceyi gördü ekran kartı, hayvan gibi de ses geliyor fanlardan...

Yani bunun bir çözümü falan yok mu ya, ekran kartı mı bozuk... Nasıl bir şey yapılabilir, ne yapsam çözerim konu hakkında bilgisi olan var mı?
Çok rica ediyorum. Ekran kartıyla oyun falan oynayamıyorum çok yüksek derecelere çıkıyor 80 üstü Full yani böyle de oyun oynamak çok irite ediyor ekran kartına bir şey olacak diye hemen kapatıyorum oyunu. Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ModArt PC'nin inceleme videosunda da 80 dereceye çıkabildiği görülüyor. Hoş bir değer değil ama dert etmemenizi de öneririm. Zira bu kartın sunduğu soğutma performansı bu. He Afterburner üzerinden fan profili oluşturursanız bir tık sıcaklık düşümü yaşanabilir tabii.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkese merhaba, sistemi 2. el satın aldım. Kasa GameGaraj aquaris 5anx diye bir kasa;

Ryzen 5 3600 işlemci,
Ekran kartı INNO3D RTX 2060 Super RGB'li 2X fan.

Ekran kartım acayip derecede ısıları görüyor. Bir de yani afedersiniz hayvan gibi ses geliyor fanlardan, daha dün Dishonored 2 yükledim yılların oyunu yani oyun açılırken default olarak yüksek ayarlarda açıldı bir baktım 80 dereceyi gördü ekran kartı, hayvan gibi de ses geliyor fanlardan...

Yani bunun bir çözümü falan yok mu ya, ekran kartı mı bozuk... Nasıl bir şey yapılabilir, ne yapsam çözerim konu hakkında bilgisi olan var mı?
Çok rica ediyorum. Ekran kartıyla oyun falan oynayamıyorum çok yüksek derecelere çıkıyor 80 üstü Full yani böyle de oyun oynamak çok irite ediyor ekran kartına bir şey olacak diye hemen kapatıyorum oyunu. Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam termal bakımları yaptırın. MSI Afterburner yazılımından fan hızını memnun değilseniz fulleyin gitsin.

Kasa havalandırması iyileştirilebilir egzoz fanlarla vb, ekran kartı fan hızı artırılabilir Afterburner aracılığıyla ya da undervolt yapılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı