Innovative LK Switch Nasıldır?

Bloody A9081 mouse ve matını aldım 3 yıl kullandım, sağ klikte yumuşama oldu, başka hiç bir eksisini görmedim. Geçen yıl çantanın suluk kısmında mouse mat'ına sarılı halde bisiklette giderken nasıl olduysa ikili düşmüş.😭😭😭 Depresyona girdim. Bizimkiler kıyamayıp borç verdiler, hemen yeniden A9081 mouse mat+Bloody A90 mouse sipraişin geçtim ve şu an halen kullanıyorum. Sadece sağ el kullanımı için olması ve küçük fare arayanlara uygun olmaması kişiye göre eksi. Yeni seri de kimi farelerin sağ tıkında takılma olabiliyor. Benim üründe bu durum var ama ciddi bir mevzu olmadığından kullanmaya devam ediyorum. Ayrıca LK optik switch ve metal ayak ile muhtemelen en iyi donanıma sahip mousetur. Kısacası mouse alacaksnız Bloody'i tek geçebilirsiniz.

Kulaklık cephesinde çok tavsiye edemiyorum.

Klayve olarak yine optik switch kullanması rakiplerini geçmesini sağlıyor.(razerda optik yok iken Bloody de vardı, diğer bir deyişle LK switchi alan Bloody Üsküdar(Razer)ı geçmişti.😆😆). Ancak mekanik klayve meraklısı olarak klayve alacaksanız Bloodyiyi ancak ve tek bu halle sınırlı olarak önermem çünkü adamlar özelleştirilebilirlik kafasıyla değil, en sert oyun kullanımı kafasıyla klayveyi yapmışlar. Bundan dolayı da klayve meraklısı biri klayve de tüm istediği özelleştirmeleri yapamayacağından hafif bir hüzün yaşayabilir. Bu nedenle genel kullanıma yönelik mekanik klayve için tavsiyem: bu mechkeys discord sunucusuna girilip araştırılması olur.

Özet: Mouse mu alcaksın Bloody al, diğerleri hikaye. Klayve mi alacaksın, oyun için ise Bloody al için rahat olsun.
Kulaklık alıyorsan Bloody alabilirsin ancak mouse ve kalyve kadar iyi değil, Cooler Master MH 752 gibi alterntaifler çok daha iyi olur.

Optik switch en overrated şey olabilir ya şu gaming klavye marketing saçmalıkları arasında. Bir diğeri de 289 milyon basım ömrü saçmalığı.

Optik switch en overrated şey olabilir ya şu gaming klavye marketing saçmalıkları arasında. Bir diğeri de 289 milyon basım ömrü saçmalığı.
Peki, ustam senin (oyunu da kapsayacak şekilde)genel kullanım için mekanik klayve tavsiyen nedir?

Mekanik klayve yağlama da döktürmüşsün, emeğine sağlık.

Cidden öyle ama. Tactile yada clicky seviyorsa adam linear switch daha iyi diye iddia etmenin anlamı yok. Blue yada genel olarak clicky switchler çok kötü mesela bence. Ama onları çok sevenler de var.

Clicky olarak Kailh Box White güzel ses ve basım hissi olarak. Gerçekten çok sesli bir switch isterseniz de Box Jada yada Box Royal olabilir ama bu son ikisi pre built klavyelerde bulunmuyor maalesef. Box White ise MSI GK50 Elite modelinde var.

Geri
Yukarı