İnsanların kilolu insanları görünce "obez" demesi

Evet var bana da obez, dana hepsini diyorlar. 1.75 87 kiloyum.

GYM başlayıp özgüven kazanman gerekli.

Başlaması için yeterince motivasyonu da var aslında. Hayatımın bir döneminde kilo boy oranım +30 falandı çocuklar annelerini dürtüp "anne ayıya bak" diye beni işaret ederlerdi. Pantolonlar bile dayanmıyordu bacak araları aşınmaktan.

Sonrasında "ayıyı gösteririm size" diye kısa sürede 25 kilo civarı kaybedip o gazla vücut geliştirmeye başladım. 2,5 sene hiç ara vermeden programlı ve takviyeli (steroid değil, protein tozu vb.) gittim arkadaşlarım "göğüs kaslarını çek de önümüzü görelim" falan diyordu. İşin sonunda yine ayı olduk ama ne yapalım obez olmaktan çok daha sağlıklı ve kaliteli hayat sürüyorsun.

GYM başlayıp özgüven kazanman gerekli.
GYM ile özgüvenin ne alakası var onu anlamadım.

GYM ile özgüvenin ne alakası var onu anlamadım.

Çok alakası var. İnsanın aynada kendi fiziğine baktığında beğenmesi, yüzünün şekillenmesini görmesi, hormonlarının düzene girmesi hepsi bir arada seni bir üst seviyeye taşıyor. Bel, sırt kasların güçlendiği için oturuşunla dik yürüyüşün bile iyileşiyor.

Sen şimdi subhuman kategorisinde olduğundan (ben de öyleydim) bunu kafanda canlandırman mümkün değil ama spora başlayacak motivasyonu edinip iradeli şekilde devam edersen tüm bu dediklerimi yaşayacaksın.

Çevreme bakmama gerek yok o kişinin kendisi benim çünkü. Obez, tosun, şişko vb. lügatım geniştir birisine söyleyeceksem.
Kendimle şu kadar barışık olsam, kabullensem bazı şeyleri yeterdi aslında. Yürüyen motivasyon kaynağı kino...

Belli bir kilonun ustundeysen kademeli olarak obez oluyorsun. Kilo vermedigin surece bundan kacisin yok. Mesela bende obez baslangicligi var ama boy ve eskiden spor yaptığım icin çok da sarkmam yok. Spora bos vakitlerimde gitmeye calisiyorum, bunu sende yap. Aglayana mama yok, oturup ay boyle soyle diyemezsin. Seve seve yapacaksin sporunu, pasalar gibi saglikli olacaksin.

Bir insan kilolu ise ve bunu düzelmek için uğraşıyorsa sıkıntı yok ama kiloluğu normalleştirmeye çalışıyorsa her türlü lafı hak ediyordur bence.

Yani obezim ama çirkin değilim kendimi beğeniyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…