Instagram hikayeye müzik ekleyince düşük çözünürlük

Telefonum Huawei P Smart s modeli Instagram hikayelere yüksek çözünürlükte fotoğraf paylaşıyorum müzik ekleyince çözünürlük düşüyor. İnternette araştırdım fotoğraf boyutlarıyla alakalı kırpmamız gerektiğini öğrendim. Gereken boyutlara getirdim fotoğrafı ama nafile hala düşük müziksiz ekleyince görüntüde çöküş yok ekleyince düşüyor sadece. Ne yapmalıyım?

Modeli belirtmişim yazı sonunda ama Android demeni anlamlandıramadım.
Androidlerin neredeyse tamamı böyle sosyal medya applerinde. Kalite düşmesi gibi şeyler gayet normal yani. Fotoğrafta nispeten aşırı derecede bozmuyor fakat iş videoya gelince tamamen çamur ve sulu boya.

Dostum telefon Android değil iPhone. Başka kullanan çevremde ki insanların çoğunda iPhone kullananların böyle değil. İlk başlarda benim de normaldi sonradan böyle oldu.
İnstagram ayarlarından yükleme kalitesini kontrol et. Kameranın kendisinden çekip yüklediğinde de kalite düşük oluyor mu? kamera ayarlarından video çözünürlüğün kaçta?

Instagram ayarlarından yükleme kalitesini kontrol et. Kameranın kendisinden çekip yüklediğinde de kalite düşük oluyor mu?

Yükleme kalitesi sınırlı olan değil yüksek seçili diğeri kapalı. Instagram'ın kendi kamerası olsun ya da galerideki bir fotoğraf olsun ikisinde de aynı. Hiçbir şey eklemez isem aynı kalitede yüklüyor fakat bir şarkı eklediğim anda ya da efekt olduğu anda direk kalite aşırı derece kötü oluyor şarkı ekleyip sözsüz amblemsiz şekilde yükleyincede aynı şekilde oluyor.

Yükleme kalitesi sınırlı olan değil yüksek seçili diğeri kapalı. Instagram'ın kendi kamerası olsun ya da galerideki bir fotoğraf olsun ikisinde de aynı. Hiçbir şey eklemez isem aynı kalitede yüklüyor fakat bir şarkı eklediğim anda ya da efekt olduğu anda direk kalite aşırı derece kötü oluyor şarkı ekleyip sözsüz amblemsiz şekilde yükleyincede aynı şekilde oluyor.
Düz çekilmiş bir video attığında kalite o kadar da düşük olmaması gerekli. Şarkı koymadığında da kalite düşük oluyor mu?

Bir önceki mesajda zaten belirttim bir şey eklemediğimde kalite düşmüyor diye.
Androidden atmış gibi mi düşüş var yoksa gözün fazla kaliteli storye alıştığı için mi tatmin etmiyor? instagramın fixlemesi gereken bir mevzu o. Videoya farklı bir yerden müzik eklemeyi dene instagramın eklentisini kullanma.

Kardeşim dalgamı geçiyorsun acaba anlam veremiyorum cidden yazıklarına. Tane tane açıklayayım tekrardan. Galeri veya kendi kamerası fark etmeksizin story atarken eğer ki bir müzik, efekt eklediğimde 144p gibi aşırı kalitesiz şekilde atıyor fakat herhangi bir ekleme yapmaz isem olduğu kalitede atıyor umarım artık anlamıssındır.

Yeni konular

Geri
Yukarı