Instagram Reels ve Keşfet nasıl düzelir?

Oberstleutnant

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Herkese selamlar, bir süredir dikkatimi çeken bir şey var Instagram'da. Reels diye bir şey gelmiş ve TikTok benzeri bir şey. Ben bundan oldukça rahatsızım ve görmek istemiyorum. Sürekli yarı çıplak kızlar çıkıyor önüme. Engelledim hala aynı. Daha önceden böyle değildi. Nasıl Reels'i iptal ederim veya en azından içerikleri düzeltebilirim?
Not: Sayfa takip etmiyorum, 1-2 tane var. Kızları da takip etmiyorum, sadece okulumdakiler ve çevremdekiler vs. Tarih ve alanım olan Gastronomi üzerine şeyler takip ediyorum. Kapat seçeneğini önermeyin lütfen çünkü alanım için görsel önemli ve yenilikleri takip etmem mühim.

Reels videosu açınca aşağıda ortaya yakın yerde dik şekilde üç nokta var. Oradan hide/(gizle) diyorsun.
Keşfet içeriklerinde ise gönderinin sağ üstünde o noktalı arkadaş var. Orada not interested/(ilgilenmiyorum) diyorsun.

Bunu o tip gönderiler görmeyene kadar yapıyorsun. Bu arada bakmasan sana öyle şeyler göstermez. Belki de bakmıyorsun ama takip ettiğin kişiler o türe girecek içerikler paylaşıyor.
Ben İngilizce kullanıyorum. Parantez içindekiler tahmini Türkçe versiyonları.

Reels videosu görmek istemiyorsanız reels videosuna girip dik şekilde 3 tane nokta var orada hide seçeneğine basınca bir daha reels videosu çıkmaz.

Bunları yaptım fakat bitmiyor :(
Birkaç kere ile bitmez zaten. Bin tane yapın. Bir anda yapın demiyorum. Her keşfete girdiğinizde birkaç kere yapsanız yeter.
Gönderilerde iş yapar ama Reels videolarında zaten adam akıllı başka alternatif yok. Ya aptal video gösterecek ya da diğer aptal videoyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı