Instagram'a kaliteli fotoğraf yükleme

Veli1026

Megapat
Makaleler
2
Profesyonel kamerayla çekilmiş 4000x6000 piksel ve 10 MB boyutunda bir fotoğrafımı Instagram'a yüklemek istiyorum fakat Instagram kaliteyi ciddi anlamda düşürüyor. Instagram için en ugun fotoğraf yükleme ayarları nelerdir? Resmi bir makalesi var paylaşır mısınız? Android telefonlarda kalite düşüyor diyenlere de şunu söyleyeyim: Bilgisayardan da yüklemeyi denedim ama her seferinde fotoğrafın pikselini 1080x1364'e düşürdü.

iOS işletim sisteminde yüksek kalitede yükleme ayarı bulunur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birçok site yer tasarrufu için düşürüyor maalesef. Facebook biraz daha büyük boyutlarda bırakıyor. İnstagram telefona yönelik bir şey olduğundan fotoğraflar küçük boyutlarda açıldığı için çok düşürüyor. Whatsapp'ta belge olarak gönderince orijinal boyutta gönderebiliyoruz. Ama diğerlerinin bir yolu olduğunu sanmıyorum. Kamerayla çekilmiş fotoğraf, telefonla çekilmiş fotoğraflardan çok daha kaliteli olur her boyutta. Benim önerim Lightroom, Photoshop gibi yazılımlarla fotoğrafınızın temel düzenlemelerini yapın. Otomatik ayarlarda bile yapsanız telefonla çekilmiş fotoğraf bile ışık, renk gibi düzenlemeleri yapılınca dağlar kadar fark ediyor.

Ayarlar, hücresel veri kullanımı ve upload at highest quality seçeneğini açın artık daha kaliteli fotoğraf ve video yükleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı