Instagram'da drone hesabı açmak sorun mu?

SelmanTSN

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir şey soracağım, sorum size biraz saçma gelebilir ancak korktuğum için soruyorum. Instagram üzerinde drone ile ilgili paylaşım yapmak istiyorum ancak biraz çekiniyorum. Ülkemizde drone uçurmak biraz sıkıntılı olduğu için böyle bir hesap açmak ve içerik paylaşmak suç olur mu acaba? Genellikle paylaşan kişinin Instagram hesabını açıklamada belirterek repost ve remix ile paylaşmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Drone uçurmanın yasak olduğunu ilk defa duyuyorum. Bildiğim kadarıyla hobi amaçlı, yasak veya güvenlikli bölgeler hariç, uçurmakta bir sorun yok.

Arkadaşlar bir şey soracağım, sorum size biraz saçma gelebilir ancak korktuğum için soruyorum. Instagram üzerinde drone ile ilgili paylaşım yapmak istiyorum ancak biraz çekiniyorum. Ülkemizde drone uçurmak yasak olduğu için böyle bir hesap açmak ve içerik paylaşmak suç olur mu acaba? Genellikle paylaşan kişinin Instagram hesabını açıklamada belirterek repost ve remix ile paylaşmayı düşünüyorum.

Drone uçurmak genel olarak yasak değil. 500 gram altındaki dronelar, uçuşa yasak bölgeler haricinde uçurulabiliyor. 500 gram üstü dronelar için ise kayıt ve izin alınması gerekebiliyor. Ayrıca Instagram'da bu tarz içerikler üretmenizde bir sakınca olacağını sanmıyorum.

O bölgelerde uçurmadığınız sürece bir sorun olmaz hocam niye olsun.

Drone uçurmak genel olarak yasak değil. 500 gram altındaki dronelar, uçuşa yasak bölgeler haricinde uçurulabiliyor. 500 gram üstü dronelar için ise kayıt ve izin alınması gerekebiliyor. Ayrıca Instagram'da bu tarz içerikler üretmenizde bir sakınca olacağını sanmıyorum.

Mini 4 Pro almayı düşünüyorum bende, 250 gram altında olduğu için oyuncak kabul ediliyor ve kırmızı bölgelerde olsa dahi sorun olmaz diyenler var, bilginiz varsa zahmet olmazsa yardımcı olur musunuz doğru mu bu?

Sorun olabilecek tek şey insanların yüzünü izinsiz göstermeniz olur. Onu da blurlarsınız sorun olmaz.

Mini 4 Pro almayı düşünüyorum bende, 249 gram olduğu için oyuncak kabul ediliyor ve kırmızı bölgelerde olsa dahi sorun olmaz diyenler var, bilginiz varsa zahmet olmazsa yardımcı olur musunuz doğru mu bu?

500gr altında kayıt yaptırmaya gerek olmuyor ama yasak bölgelerde yine de uçuramazsınız hocam. İndirirler muhtemelen direkt. 😀

Mini 4 Pro almayı düşünüyorum bende, 249 gram olduğu için oyuncak kabul ediliyor ve kırmızı bölgelerde olsa dahi sorun olmaz diyenler var, bilginiz varsa zahmet olmazsa yardımcı olur musunuz doğru mu bu?

Tam olarak bilgim yok fakat az önce internet üzerinde araştırdım. Çoğu kaynakta 500 gram altı droneların uçuşa yasak bölgeler haricinde uçurulabilmesinde sakınca olmadığı yazıyor. Çoğu kaynakta böyle yazıyorsa, muhtemelen de böyledir. Fakat dronelar hakkında daha bilgi sahibi olan sosyal kullanıcısı varsa daha iyi yeşillendirecektir sorunuzu.

Ama drone uçurmanın yanı sıra diğer sorunuz: Instagram'da drone içerikleri üretmek, bunda hiçbir sorun olacağını sanmam.

Tam olarak bilgim yok fakat az önce internet üzerinde araştırdım. Çoğu kaynakta 500 gram altı droneların uçuşa yasak bölgeler haricinde uçurulabilmesinde sakınca olmadığı yazıyor. Çoğu kaynakta böyle yazıyorsa, muhtemelen de böyledir. Fakat dronelar hakkında daha bilgi sahibi olan sosyal kullanıcısı varsa daha iyi yeşillendirecektir sorunuzu.

Ama drone uçurmanın yanı sıra diğer sorunuz: Instagram'da drone içerikleri üretmek, bunda hiçbir sorun olacağını sanmam.

Anladım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı