Instagram'da nasıl takipçi artar?

215 bin takipçili bir hesaba sahip birisi olarak vereceğim tavsiyeler;
1. İstikrarlı bir şekilde aksatmadan her gün video paylaş
2. Videolarında kanca başlıklar yani insanların dikkatini çekecek başlıklar kullan
3. İçerik türünü bilmiyorum fakat videolarına alt yazı eklemen insanları videoda tutmaya fayda sağlar.

Hashtag kullanımları artık eskisi kadar etkili değil ama bu kullanmayacağın anlamına gelmez. Kendi içerik türünle alakalı, hacimsel olarak çok yüksek olmayan hastag'leri kullanabilirsin. Algoritma tamamıyla insanları ekranda tutma üzerine işliyor. Sen instagram'a istediğini vereceksin, o da sana istediğini verecek özetle :)

Tabi daha pek çok püf noktası var bu işin. Anlatmaya kalksam çok uzun bir yazı olur. Tek bir başlık bile tek başına makale konusu.

215 bin takipçili bir hesaba sahip birisi olarak vereceğim tavsiyeler;
1. istikrarlı bir şekilde aksatmadan her gün video paylaş.
2. videolarında kanca başlıklar yani insanların dikkatini çekecek başlıklar kullan.
3. içerik türünü bilmiyorum fakat videolarına alt yazı eklemen insanları videoda tutmaya fayda sağlar.

Hashtag kullanımları artık eskisi kadar etkili değil. Algoritma tamamıyla insanları ekranda tutma üzerine işliyor. Sen Instagram'a istediğini vereceksin, o da sana istediğini verecek özetle :)

Tabii daha pek çok püf noktası var bu işin. Anlatmaya kalksam çok uzun bir yazı olur. Tek bir başlık bile tek başına makale konusu.

YouTube versiyon gelir mi?

YouTube versiyon gelir mi?
YouTube konusu benim de kanayan yaram hocam :D Instagrtam'da 215 bin takipçim olsa da YouTube'da 690 abonem var. Tabi shorts ağırlıklı ilerliyordum. Son 1 aydır haftada 1 olacak şekilde uzun videolar yapmaya başladım. Fakat muhtemelen burada da mantık aynı şekilde ilerler. Uzun videolarda tecrübe edindiğim kadarıyla kapak fotoğrafı çok önemli. Gösterim tıklanma oranı ne kadar yüksek olursa, videon kadar ön plana çıkarılır. Ekranda tutma süresi burada da önemlidir muhtemelen.

Geri
Yukarı