Instagram'da nazi sembolü paylaşmak

Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Size önerim "Nazi sembolü" diye yazmayın, "svastika" yazın ki o sembolün ismi bu zaten. Instagram'da ve birçok yerde "svastika" sembollü eşyalar satılıyor.

Kavgam kitabı birçok ülkede satılıyor ve yasaklı bir kitap değil. Bazı ülkelerde yasaklı bir kitap olması sebebiyle yasaklama alacağınızı zannetmiyorum, ortada uluslararası bir durum geçerli değil.

İfade özgürlüğü diye bir şey var. Bu attığın sembol kimseyi ihtilal çıkarmaya falan teşvik etmiyor, artık Almanya'da bile Nazi sembolleri bir tabu olmaktan çıktı. Attığın resmin yanına "4.Reich toplansın!" gibi bir söylemde bulunmazsan hiçbir sıkıntı olmaz.

Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Size önerim "Nazi sembolü" diye yazmayın, "svastika" yazın ki o sembolün ismi bu zaten. Instagram'da ve birçok yerde "svastika" sembollü eşyalar satılıyor.

Kavgam kitabı birçok ülkede satılıyor ve yasaklı bir kitap değil. Bazı ülkelerde yasaklı bir kitap olması sebebiyle yasaklama alacağınızı zannetmiyorum, ortada uluslararası bir durum geçerli değil.
İnstagram'da Hitler ve Nazi ile alakalı her şey yasak.

Instagram'da hitler ve nazi ile alakalı her şey yasak.

Sen sanırsam doğru söylüyorsun. Dün takipçi kazanmak için biyografime bir yazı koymam gerekiyordu ondan sonra onu hikayemde paylaşmam lazımdı şartlar nedense böyleymiş. Ve o yazının başında nazi sembölü vardı. Koyduğum günün akşamı o yazıyı geri sildim. Ama bu sabah baktigimda hesabim kapatılmıştı. Acaba bu yüzden olabilir mi?

Sen sanırsam doğru söylüyorsun. Dün takipçi kazanmak için biyografime bir yazı koymam gerekiyordu ondan sonra onu hikayemde paylaşmam lazımdı şartlar nedense böyleymiş. Ve o yazının başında nazi sembölü vardı. Koyduğum günün akşamı o yazıyı geri sildim. Ama bu sabah baktigimda hesabim kapatılmıştı. Acaba bu yüzden olabilir mi?
Olabilir.

Hitler'in kavgam kitabı da var elimde ondan ceza yer miyim?

Ankara'da Kızılay'da bir kitapevinden aldım. Metroya girerken koyabileceğim bir şey yoktu, elimde girdim. Kart bastıktan sonra güvenlik arkadaş durdurdu, metroda sorun teşkil edebileceğini söyledi. Bir tane siyah poşet verdiler. Sorun çıkartabilir.

Geri
Yukarı