Instagram'dan ne kadar para kazanılır?

envidyacı

Hectopat
Ben geçen sırf can sıkıntısından "Bakalım kaç takipçiye ulaşçam." diyerek bir instagram sayfası açmıştım. Instagram zaten kolay takipçi kasmak için en uygun site. Hile/hurda, reklam olmadan 3-4 haftada 1000 takipçiyi geçmiştim ve bunu öylesine yapıyordum. Bir süre sonra zaten içerik bulmak çok kolaylaşıyor, takipçileriniz size resimler atarak "Bunu paylaşır mısın?" diyor ve sizin hiç içerik aramanıza gerek kalmıyor. İlk 2 hafta belki biraz zor geçer ama onu da atlatırsınız. 1000 takipçiyi geçtikten sonra da zaten insanlar size reklam teklifi yapıyorlar. Ben fazla uğraşmak istemediğim için reklam işine girmedim. Size sorum bu reklamlardan kaç para kazanırım? Başım belaya girer mi? Bu reklam veren insanlar kaç para ödüyor bilgisi olan var mı? Bir de ödemeler nasıl oluyor yani ininal kartla falan mı?

IMG_0882.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi okuyup az araştırdım, ve gayet güzel planlar kurdum. Hoş olabilecek bir şey gibi görünüyor, Hobi olarak fotoğraflar çekilip paylaşılarak güzel takipçiler kazanılabilir. Mesela ben çok güzel grafik tasarım, photoshop yaparım profil fotoğrafımdaki gibi ve daha fazlası. Bir süre sonra zaten markalar, firmalar, satıcılar sizin ile iletişim kurar reklamlarını yaptırmak için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı