İnsülin yokken tip 1 diyabet hastası yemek yiyebilir mi?

Nacho.777

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ben halamları ziyarete geldim. Tip 1 diyabet hastasıyım ve kullandığım insülin bozuldu. Açlıktan ölüyorum ama bir şey yiyemiyorum. Yemek yersem bir sıkıntı çıkar mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam bu kritik bir soru buraya sormayın bence. Yazılanları da bir doktora sormadan uygulamayın derim.

2 hafta geçmiş üstünden ama biliyorsundur zaten et tavuk falan ye öyle durumlarda bir de şekersiz kola iç şişir kendini şekerin yükselmez.

Ben böyle durumlarda atıyorum 80 g cho tüketiyorsam insülin karb oranıma göre dozumu ayarlıyorum eğer eve 3 saat içerisinde gideceksem ve kan şekerim 130 alında ise yiyorum eve gidince de hiç vakit kaybetmeden o hesapladığım dozu vurup 3 saat boyunca 2 defa ( 1. ölçüm iğneyi vurduktan 2 saat sonra 2. ölçümü de hipo olma ihtimaline karşı eğer arada 90 mg/dLden fazla düşerse ara öğün almak için ) şeker ölçümü yapıp eğer 2 ölçüm sonucunda 140 seviyesine gelmediyse biraz yürüyüş yapıp onu normal seviyeye çekiyorum ama bunu sadece zor durumlarda kaldığım zaman yapıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…