Intel 8.nesil işlemcide kullanılan RAM'in MHz değeri önemli mi?

Nightswt

Kilopat
Ryzen işlemcilerde minimum 3000 MHz öneriliyor. Bunu Vatan Bilgisayar'da sormuştum öyle bir şey yok denildi. Asıl sorum Intel 8.nesil için tavsiye edilen MHz değeri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan satıcıları Ryzen'i halen tam olarak anlayabilmiş değil maalesef. Kaldı ki çoğu parça hakkında da pek bilgili değiller. Daha geçenlerde bir soğutucu önerisi istemiştim, ortalık birbirine girdi. Benim Ryzen işlemcimi patırt diye masaya bıraktıklarında uçan kafa atacaktım az daha. Ayakları yamultuyorlardı. Intelden alışmış arkadaşlar.. Keza montaj yaparken de macunu yenilemeye ihtiyaç duymadan soğutucuyu 10 defa takıp söktüklerine tanık oldu bu gözler.

Bir de satış stratejisi problemi var maalesef. Markalar onlara dönemlik kampanyalar yapıyor. Farz-ı misal A markası geliyor, bizim disklerimizden bu kadar satarsanız size şu kadar promosyon vereceğiz diyor. Onlar da o dönem çılgın gibi A markası disk öneriyorlar ki bazen aynı fiyata başka markada daha iyisini ya da eşleniğini farklı markada ucuza alabiliyorsunuz.

İntel performans için AMD gibi RAM desteğine pek ihtiyaç duymuyor. O sebeple 2666 MHz anakartlar daha yeni yaygınlaşmaya başladı Intel cephesinde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı