Intel 8. Nesil Pentium İşlemciler Gelecek mi?

MehmeToprakci

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğimiz gibi G4560 geçen sene (hatta bu sene de denilebilir) sansasyonel şekilde patladı ve satış tavanını buldu. Intel her sene üstüne koyarak bir Pentium işlemci çıkartıyor. Amerika'da G4560'ın birkaç ay arkasından G4600 piyasaya girmişti fakat biz onu son 1.5-2 aydır raflarda, sistemlerde görüyoruz. Bu yeni nesilde yine bir güzel Pentium görecek miyiz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Bir sonraki nesilde(9. nesil) Cannonlake kod adıyla çıkacak.(Yine 14 nm). Ondan sonra ki nesilde ise(10. nesil) 10 nm mimarisine geçilecek.

Hayır. Bir sonraki nesilde(9. nesil) Cannonlake kod adıyla çıkacak.(Yine 14 nm). Ondan sonra ki nesilde ise(10. nesil) 10 nm mimarisine geçilecek.
Sorduğum soruyu doğru okuduğundan emin misin ? ben pentium gelecek mi diye soruyorum sen cannonlake çıkacağını söylüyorsun.(ki bunu ben de biliyorum)

Hayır. Bir sonraki nesilde(9. nesil) Cannonlake kod adıyla çıkacak.(Yine 14 nm).

Ne var bunda? Sorunuza cevap işte.

Anlamadıysan açayım biraz. 8. nesilde Pentium olmayacak. 9. nesilde Pentium olacak. 9. nesil kod adı ise Cannonlake adı ile Pentium, İ3, İ5, İ7 ile beraber çıkacak.

Hayır. Bir sonraki nesilde(9. nesil) Cannonlake kod adıyla çıkacak.(Yine 14 nm).

Ne var bunda? Sorunuza cevap işte.

Anlamadıysan açayım biraz. 8. nesilde Pentium olmayacak. 9. nesilde Pentium olacak. 9. nesil kod adı ise Cannonlake adı ile Pentium, İ3, İ5, İ7 ile beraber çıkacak.
Şimdi anladım eyvallah .d

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı