İntel Atom işlemcili pc ye MAC OS X kurulur mu?

Shadow34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Bildiğim kadarıyla MAC OS her pc ye kurulamıyor ve (konuya pek hakim değilim) galiba işlemci de bu konuda önemli bir etken. Bana yardımcı olabileceğinizi umarak 1-2 soru sormak istiyorum.

Asus T100TA model Transformer Book acayip hoşuma gidiyor ve fiyatının uygunluğu da bu cihazı benim için cazip kılıyor. Ancak pek çok kişide olduğu gibi benim de Macintosh'a karşı olağan üstü bir ilgim var. Bu cihazı alsam üzerine MAC OS kurabilir miyim? Cihaz İntel Atom Z3775 işlemciye , 1.33ghz işlemci hızına , 2gb ram'a ve dahili intel hd graphics ekran kartına sahip.

Şayet bu cihaz olmazsa diye ikinci bir cihaz belirledim : Asus T300LA. Bu cihaz da İntel i5 işlemciye , 4 gb ram'a ve Intel hd graphics ekran kartına sahip.

Bu iki cihazdan ikisine de MAC OS kurabilir miyim? Veya hangisine kurabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler , saygılar...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı