Intel Atom Z8350 Laptop İçin İşletim Sistemi Tavsiyesi

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba elimde Hometech Alfa 100A laptop var. Günlük kullanım için Windows 10 ile bana hayli hayli yetiyor. Ancak Unity ve Visual Studio ile Android oyun yapmaya karar verdim.
Sistem özelliklerim:
  • Intel Atom Z8350 İşlemci
  • 2GB DDR3 RAM (Arttırılamaz)
  • 32GB Samsung eMMC Depolama
  • 32GB Samsung Evo SD Kart
Bu sistemde çökmeden Unity ile oyun geliştirebileceğim bir işletim sistemi tavsiye eder misiniz?

Bu sistemle pek birşey yapamassınız.Visual Studio için kullanabilirsiniz fakat Unity de İyi bir işlemciye ihtiyacınız olacak.Benim tavsiyem Fiyat performans olarak İ3 8100 ve gt 1030 işinizi görecektir.

Windows 7 desteklemiyor galiba bu işlemci. Windows 8.1 Pro iyi olabilir. Atom D525 sistemde Windows 7 ve 10'dan daha iyi çalışıyordu.

Bu sistemle pek birşey yapamassınız.Visual Studio için kullanabilirsiniz fakat Unity de İyi bir işlemciye ihtiyacınız olacak.Benim tavsiyem Fiyat performans olarak İ3 8100 ve gt 1030 işinizi görecektir.
Elimde G31 anakart ve 2GB DDR2 bellek var. Buna X5450 işlemci ve 2GB bellek daha alsam işimi görür mü? 10 saat de sürse sorun değil elimdeki imkanlar bu.
Windows 7 desteklemiyor galiba bu işlemci. Windows 8.1 Pro iyi olabilir. Atom D525 sistemde Windows 7 ve 10'dan daha iyi çalışıyordu.
Ben Linux iyi gider diye düşünüyordum. Linux bilgim de yok.

Elimde G31 anakart ve 2GB DDR2 bellek var. Buna X5450 işlemci ve 2GB bellek daha alsam işimi görür mü? 10 saat de sürse sorun değil elimdeki imkanlar bu.

Ben Linux iyi gider diye düşünüyordum. Linux bilgim de yok.
Lubuntu da denedim aynı sistemde, o da fena değildi. Ama Windows 8.1 daha iyi olur. Birtakım görsel ayarları kısıp Classic Shell de kullandın mı iyi gider. Windows 10 LTSC de düşünebilirsin. Bu arada bende bir de Atom Z8350 mini masaüstü sistem var, onda Windows 10 yüklü ve mutluyum. Biraz oyun bile oynadım ama dediğim gibi Windows 8.1 daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı