Intel Atom'a hangi Windows kurulmalı?

sahinemirhan080

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bununla ilgili önceden konu açmıştım ama yeniden açmak zorunda kaldım. Intel Atom N455 işlemcili laptop 2 GB RAM, işlemci en fazla 2 GB destekliyor daha fazla yükseltilemez. 250GB HDD 256MB onboard ekran kartlı netbook var.
Windows XP Windows Vista Windows 7 bu sürümlerden hangisini kurmamı önerirsiniz acaba? 8.1-10 falan denedim çalışıyor fakat fazla zorlamak istemiyorum XP vardı şu an Vista Home Premium çalıştırıyor. Netbook ofis işlerinde kullanılıyor ve internette. Ve Linux denedim kullanamadım o yüzden Windows'da kalacağım.
Yeni konu tekrardan açmamın sebebi kafamın karışmış olması .

Son düzenleme:
Atom n2600, 2gb ramli Asus eePC 1011CX netbook var bende de. Windows 8.1 x86 Pro kullanıyorum. Gerçekten hızlı ve stabil. Size ama Windows 8.1 Single Language daha da iyi gidebilir. Bu arada 8.1 daha az ram ve kaynak tüketiyor Windows 7 Ultimate , Professional, Home Premium'dan falan. Zorlamaz yani. Tüm güncellemelerini yapın kurduktan sonra.
Bir de bu konu önceden açılmamış mıydı sizin tarafınızdan? Yoksa ben mi bir dejavu yaşıyorum? 🙂
Edit: Evet yazmışsınız tekrardan açtığınızı zaten. 🙂

Son düzenleme:
Arkadaşlar pardon notebook demişim netbook olacaktı. Düzeltme notebook olarak düzeltiyor. Siteye yeni girebildim galiba arıza vardı?
Ben eskiden Windows 7 kuruyordum ASUS eepc 1015PX'e. Windows 10 dene bence kaldırabilir belki.

Windows 10 Lite vardı çalışıyordu güzel ama fazla zorlamak istemedim bir de çözünürlük 1024 X 600 olunca :)
Atom N2600, 2 GB RAM'li ASUS eepc 1011CX notebook var bende de. Windows 8.1 X86 PRO kullanıyorum. Gerçekten hızlı ve stabil. Size ama Windows 8.1 Single Language daha da iyi gidebilir. Bu arada 8.1 daha az RAM ve kaynak tüketiyor Windows 7 Ultimate, Professional, Home Premium'dan falan. Zorlamaz yani. Tüm güncellemelerini yapın kurduktan sonra.
Bir de bu konu önceden açılmamış mıydı sizin tarafınızdan? Yoksa ben mi bir dejavu yaşıyorum?🙂
Edit: Evet yazmışsınız tekrardan açtığınızı zaten.🙂

Peki Microsoft Teams'i rahatlıkla çalıştırır mı? 10 ve 7 kasarak çalıştırdı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı