Intel Core 2 Duo E7500 takınca monitöre görüntü gelmiyor

Sefa GG

Centipat
Daha fazla  
Foxconn N15235 anakartım var Intel Pentium kullanıyordum işlemci almayı düşündüm Core 2'du E7500 aldım taktığımda ise fanlar dönüyor fakat görüntü gelmiyor RAM'i söküp taktım BIOS pilini söküp taktım CMOS yer değiştirip denedim olmadı BIOS güncellemeyi bilmiyorum galiba anakartıma uyan sitede kapanmış ne yapacağım?

Foxconn G31MXP (part number: N15235), yani şu anakart ise sizin anakartınız, Quad işlemcileri bile destekliyor görünüyor aslında:

Burada, Foxconn'un sitesinden paylaşılmış bir BIOS güncellemesi var gördüğünüz üzere, 861F1P08.zip adıyla:

Site elbette açılmıyor ancak Google'dan "Foxconn G31MXP BIOS" şeklinde arattığınızda drivers.plus isimli bir sitede "Foxconn G31MXP BIOS "861F1P08" İndir" şeklinde bağlantı çıkıyor. Sanırım o linkten indirmek dışında bir çare görünmüyor. Youtube'da da birkaç video var sanki ama bakamadım ayrıntılı. @Yener K. hocamın da söylediği gibi yanlış bir BIOS sıkıntı çıkarabilir, ayrıca drivers.plus sitesi güvenilir olmayabilir, bunları da unutmayın.

Bir de bir ihtimal, harici bir ekran kartı takıp görüntü alınabilir, bunu da deneyebilirsiniz.

Bende de ekran kartı yok onboarddan alıyorum o yüzden gelmiyor olabilir mi
Ben eskiden o işlemciyi kullanıyordum, hiç intel HD graphics yazısı gördüğümü hatırlamıyorum. Yine de internetten özelliklerini kontrol edin, ben şu an pek internet çeken bi yerde değilim.

Ben eskiden o işlemciyi kullanıyordum, hiç intel HD graphics yazısı gördüğümü hatırlamıyorum. Yine de internetten özelliklerini kontrol edin, ben şu an pek internet çeken bi yerde değilim.
i3, i5, i7 serisi gelmeden önce HD Graphics yoktu ama anakartlarda grafik birimleri vardı, görüntü alabiliyordunuz yani.

Geri
Yukarı