İntel Core 2 Quad Sistemde Donma Sorunu

SoNDestan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım oyuna (wolfteam) girdiğinde bilgisayar donuyor kilitleniyor mouse klavye hareket etmiyor. Mecbur reset atmak gerekiyor:

• İntel core 2 quad 2.34 ghz
  • 4 gb ram
  • Ati Radeon HD3450 512 mb
  • 235 Watt
Format attığım halde yeniden kilitledi. Tarattım fakat temiz çıktı.
Nasıl çözebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti veremem fakat ben bilgisayarı 2 ay boyunca böyle bir sorunla kullandım, format dahil herşeyi denedim ama fayda etmedi. Bir tek şeyi atlamıştım, o da hiç ihtimal vermememe rağmen ekran kartıydı. Çünkü bilgisayarımın ciddi sorunları vardı ve garantiden gelmişti, o gece HD7790 aldım ve o geceden beri oyunlar hariç (tüm masaüstü işlemlerde) kilitlenme yaşadım. Reset, mavi ekran ya da kapanma yok. Sadece hoparlörden gelen "brrr" sesi ve bilgisayarın kilitlenmesi. Tek çözümü reset atmaktı. Ekran kartı da yeni olduğu için heralde anakartı yapamadılar dedim. En sonunda bunaldım ve eski ekran kartımı taktım. O günden beri hiçbir sorun vermedi. Asıl ekran kartımı da garantiye yolladım.

Madem elinizde ekran kartı yok, ekran kartını söküp onboard kart ile de deneme yapabilirsiniz. C2Q işlemcinin dahili grafiği WolfTeam açar mı bilmiyorum ama ya tanıdıklarınızdan güç kaynağınızın kaldıracağı bir ekran kartı bulup deneyeceksiniz, ya da onboard ekran kartı ile.

Dediğim gibi, sizde işe yarayacağına garanti veremem fakat bir yerlerden başlamak lazım. Şu an en yakın sorun ekran kartı gibi geliyor.

İşlemcin ısındığı için kendini kapatıyor diyeceğim ama kilitleniyormuş büyük ihtimal ekran kartın da arıza vardır bende 7300 LE ile oynamaya çalışıyordum kilitleniyordu bir kaç ekran kartım var onlar hiç sorun olmuyor.

Onay cevabın ıcın tesekkur ederımde. Ekran kartımı söküp mü çalıştırayım? :)

- - - Güncellendi - - -

Bir şey daha sorcağım da. Oyun gorevlılerıne sordugumda benım bılgısayar gereksinimleri karşılıyordu. Fakat yazılımsal aksatlıklar nedenıyle donuyormus dıyorduda. Yazılımsal aksaklık derken neden bahsediyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücülerden bahsetmiş olmalılar. Format da atmışsınız. Ben donanımsal olduğunu düşünüyorum.

Onboard ekran kartını kullanmak için ekran kartınızı söktükten sonra görüntü kablosunu anakartınızın arkasındaki uygun porta takmalısınız.

Tüm bu işlemleri yapmadan önce statik elektriği vücudunuzdan uzaklaştırmayı unutmayın. Tecrübeniz yoksa, bu işlerden anlayan bir tanıdığınıza yaptırmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı