Intel Core i3 12100F ve RX 6700 10GB sistem alınır mı?

AliErem11

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Oyun oynamak, yazılım öğrenmek, animasyon öğrenmek vb. işler için hazır sistem bakıyorum. Karşıma Vatan'dan bu hazır sistem çıktı. Bütçem 23.000 TL. Ama bu kasayı direk olarak almayacağım. Birkaç özelleştirme yaptım. SSD'yi değiştirdim ve Kioxia(500GB) yaptım. Kasayı da Thermaltake yaptım. Sizce nasıl olmuş? Bu kasanın beni en az 7-8 sene götürmesi lazım. 7-8 sene sonra bile oyunu 40-50 FPS oynamam lazım. İlk bilgisayarım ve çok heyecanlıyım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

12100F tabanlı sistem için yüksek bence ayrıca kasayı da S200 tg yapman lazım.

Zaten orada Thermaltake yaptığımı belirtmiştim. Aslında şu anda bütçem az olduğu için i3 seçtim. Yoksa i5'e geçerdim. Ekran kartı iyi geldiği için bunu istiyorum. Yoksa R5 5600 ve RX 6650XT sistemler de var. R5 5600 ve RTX 4060 sistemler de var. Ama bu vatandaki sistem daha mantıklı geldi.

Alınmaz. Hem ölü soket hemde pahalı.

Bu sistem çok ısınmaz mı?? Şuan da soğutucu alamam. Üstüne yaşım küçük ve ailemden de talep demem. Stok fan nereye kadar idare eder?

Zaten orada Thermaltake yaptığımı belirtmiştim. Aslında şu anda bütçem az olduğu için i3 seçtim. Yoksa i5'e geçerdim. Ekran kartı iyi geldiği için bunu istiyorum. Yoksa R5 5600 ve RX 6650XT sistemler de var. R5 5600 ve RTX 4060 sistemler de var. Ama bu vatandaki sistem daha mantıklı geldi.

Bu sistem çok ısınmaz mı?? Şuan da soğutucu alamam. Üstüne yaşım küçük ve ailemden de talep edemem.
Undervolt yapabilirsen idare eder. Rehberler mevcut tonla internette. Ama madem uzun ömürlü sistem istiyorsun, güncel olana yöneleceksin.

Undervolt yapabilirsen idare eder. Rehberler mevcut tonla internette. Ama madem uzun ömürlü sistem istiyorsun, güncel olana yöneleceksin.
Peki undervolt ne kadar performans düşüşü yaşatır? Yapmasam sistem bozulma dercesine gelir mi? En fazla kaç derece görür? Daha yeni yeni öğrendiğim için çok sorum var affedin 😅

Peki undervolt ne kadar performans düşüşü yaşatır? Yapmasam sistem bozulma dercesine gelir mi? En fazla kaç derece görür? Daha yeni yeni öğrendiğim için çok sorum var affedin 😅
Hayır performans düşmez, sıcaklığı düşürürsün. Ve bozulmazda, sadece yüksek derecelere çıktığı için sistem kendini korumaya alıp kapanır.

Hayır performans düşmez, sıcaklığı düşürürsün. Ve bozulmazda, sadece yüksek derecelere çıktığı için sistem kendini korumaya alıp kapanır.

Tamam o zaman bu DDR5 sistemi alacağım. Umarım performans düşüşü olmaz. Beni idare etmesi lazım. Çok sağ ol 😄

Geri
Yukarı