Intel Core i3 4160 Mı Yoksa Core i3 4360 İşlemciyi Mi Kullanmalıyım?

Intel Core i3 4160 Mı Yoksa Core i3 4360 işlemci mi?

• Oy verenlerin toplamı
    16

Alpi350

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar;
Geçenlerde alacağım sistem hakkındaki görüşlerinizi almıştım. İşlemci hariç bütün parçaları aldım, ancak işlemci konusunda kararsız kaldım Vatan çalışanlarınında çelişkili konuşmaları benim iyice kafamı karıştırdı. Sizce hangi işlemciyi seçmeliyim benim için önemli olan uzun yıllar götürmesi ve hızı bakımından iyi bir işlemci olması. Kasma donma gibi olaylardan çok sıkıldım artık. 2 işlemci arasından 1 MB ön bellek ne kadar önemli olur bu fark için 100TL daha fazla vermem gerekir mi yoksa başka mı bir ,işllemci almalıyım detaylı bir biçimde anlatırsanız sevinirim. Almışken güzel bir işlemci alayım.

www.vatanbilgisayar.com: Core i3 4360 Soket 1150 3.7GHz 4MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

www.vatanbilgisayar.com: Core i3 4160 Soket 1150 3.6GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

www.vatanbilgisayar.com: Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Fiyatı 508 TL.
Eğer 100 TL fark verim 4360 alabiliyorsan 148 TL fark verip i5 4460 almalısın. Hem uzun ömür hem yüksek performans için değecek bir fiyat farkı. Sana tavsiyem gerekiyorsa 2 hafta daha bekle ama 4460 al.

Vatan çalışanı da bana anakartı gaming 5 alınmasını ısrar etti. Kıller ethernet özelliği için kesinlikle 150 tl'den kaçınılmaması ve anakartın daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacağını söyledi. Bilmiyorum söylediği doğru mudur?
Ancak sizin bana tavsiye ettiğiniz işemci 6MB ön belleğe sahip tamam anladım da. Ghz farkı var. Biri 3.20 Ghz diğeri 3.70 Ghz bu fark önemli değilmidir acaba?

@Melih Seçgin anladım. Sizin söylediğiniz i5 işlemcide 4 çekirdek diğerinde çift çekirdek var. Sanırsam sizin söylediğiz işlemciyi alıcam. :D
Ancak vatan çalışanların söylediği doğru mudur acaba. Gerçi anakartı aldım artık ama değiştirebilirsin dediler. Kıller ethernet gerçekten de olmazsa olmaz bir özellik midir. Sırf bu yüzden 150 tl daha fazla verip gaming 5 almam gerekir mi?

Aldığım sistem aşağıdaki gibidir işemci hariç.
pc2.JPG

Ben sana Killer Ethernetin ne işe yaradığını anlatayım sen karar ver 150 TL ye değer mi değmez mi?
Killer ethernet senin internet kullanımını oyun düzene sokan bir chip'tir. Şöyle ki oyunlara girdiğinde çok oyunculu oyunlar LOL ve Knight Online gibi oyunlarda internet kullanımında oyuna öncelik veriyor. Biz farkına varamasak ta bilgisayarımız internete bağlı olduğu sürece veri alış-verişi yapar, güncelleme yapar vs. bunları 2. plana atıyor ve oyuna ayrıcalık tanıyor. Eğer ki LOL gibi RGP MMO oyunlar oynuyorsan olabilir ama bana sorarsan 150 TL farkı hak etmez. Çünkü bu sadece gramerde ben bunu tecrübe edipte "Arkadaşlar ben Killer 2000 le normal bir ethernet chipinin farkını tecrübe ettim işte sonuçlar şu şekilde" diyen birisini rastlamadım.

Aldığım sistem aşağıdaki gibidir işemci hariç.
Eğer ekran kartını henüz temin etmediysen farklı bir tavsiyede bulanabilirim sana.

Teoride kalıyor gibi bir şey demek... Bu arada ekran kartını aldım. Eğer uyumsuz bir bileşen olmuş ise söyleyin daha alalı 1 hafta bile olmadı, kutularında duruyorlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı