Çözüldü Intel Core i3 6100 Tabanlı Sistem macOS Uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RedStorm35

Hectopat
Daha fazla  
Sistemime macOS kurmak istiyorum. Sistemimde 1 TB olan HDD Windows kurulu. 500 GB olan HDD tamamına Mac kurmak istiyorum. Öncelikle sistemim macOs'a uyumlu mudur ? Aynı anda hem Windows hem macOS'i nasıl kullanırım ? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Sistem Bilgilerim:
  • İşlemci: Intel Core i3-6100 3.70GHz
  • Ekran Kartı; Sapphire Radeon RX 460 2GB
  • Anakart: MSI H110M Pro-VD

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bunlar sanal makina olarak geçiyor. Ben bir hard diskime direk işletim sistemi olarak kurmayı düşünüyorum yani sanallaştırma programı vb. olmadan. Mümkün müdür bu ? Bilgim olmadığından tekrar soruyorum. Kolay gelsin.

Hocam bunlar sanal makina olarak geçiyor. Ben bir hard diskime direk işletim sistemi olarak kurmayı düşünüyorum yani sanallaştırma programı vb. olmadan. Mümkün müdür bu ? Bilgim olmadığından tekrar soruyorum. Kolay gelsin.
Sanal makina derken neyi kastettiğinizi anlayamadım. @claus hocamın verdiği link zaten bir bootloader yardımcısı ile yani önyükleyici yardımcısı ile gerçek bir işletim sistemi kurmak için hazırlanmıştır. Bilginiz yoksa macOS kurmanızı önermem. Bir süre iyice araştırıp video izlemelisiniz.

Sanal makina derken neyi kastettiğinizi anlayamadım. @claus hocamın verdiği link zaten bir bootloader yardımcısı ile yani önyükleyici yardımcısı ile gerçek bir işletim sistemi kurmak için hazırlanmıştır. Bilginiz yoksa macOS kurmanızı önermem. Bir süre iyice araştırıp video izlemelisiniz.

Hocam gerek forumda gerek baktığım yerlerde sanal makina mojave kurulumu olarak denk geldim tekrardan onay için yazdım cevabın için teşekkür ederim. Biraz daha araştırma yapmam gerekiyor anladığım kadarıyla tekrardan teşekkürler.

Hocam gerek forumda gerek baktığım yerlerde sanal makina mojave kurulumu olarak denk geldim tekrardan onay için yazdım cevabın için teşekkür ederim. Biraz daha araştırma yapmam gerekiyor anladığım kadarıyla tekrardan teşekkürler.
Rica ederim. Ben de sıfırdan sistem kurup Custom iMac toplama niyetindeyim. Gerek Technopat gerekse yabancı makaleler olsun iyice en ince ayrıntısına kadar araştırıyorum. Önerim, siz de iyice araştırıp ardından kuruluma geçmeniz yönünde olacaktır. Takıldığınız her noktayı yeni bir konu açarak mümkünse yaptığınız işlemleri, sisteminizin ayrıntılı bilgisini ve takıldığınız yerin ekran görüntüsüyle paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Benim yaptığım imaj sanal için değil, normal kurulum için. Ayrıca kurulumda zor değil. Rehberi dikkatlice okuyup kurabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı