Intel Core i3 7100-GTX1050Ti PSU Seçimi

VezHak

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
ScreenHunter_2.jpg

Merhaba arkadaşlar. Yukarıdaki kasayı toplayacağım inşallah. Öncelikle işlemcim ile ekran kartım darboğaz olur mu? Sanırsam olmaz, o yüzden bu soruyu atlıyorum asıl önemli soruma geliyorum.
PSU seçiminde çok sıkıntı yaşadım. 500w mı 600w mı karar veremedim.

ScreenHunter_1.jpg

İnternette araştırırken şuradaki yorum aklımı çok kurcaladı. Ne demek istediğini biraz açabilir misiniz? Ve sistemimde PSU kaç w olmalı sizce? 500 yetmeli sanırım.
Cevaplarınızı dört gözle bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olacağını sanmıyorum. 500W 80+ Bronze sertifikalı bir PSU iş görecektir,i3 olduğundan ekran kartı upgrade yapmanız zor o yüzden 600w seçimi gereksiz olacaktır.

4 pin olayına gelince,günümüzde neredeyse bütün PSUlarda CPU güç kablosu 4+4 pin şeklindedir yani 8 pindir fakat 2 parça halindedir anakartınızda 4 pin bağlantı varsa yalnızca birini takmanız yeterli olacaktır.

Darboğaz olacağını sanmıyorum. 500W 80+ Bronze sertifikalı bir PSU iş görecektir,i3 olduğundan ekran kartı upgrade yapmanız zor o yüzden 600w seçimi gereksiz olacaktır.

4 pin olayına gelince,günümüzde neredeyse bütün PSUlarda CPU güç kablosu 4+4 pin şeklindedir yani 8 pindir fakat 2 parça halindedir anakartınızda 4 pin bağlantı varsa yalnızca birini takmanız yeterli olacaktır.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bütçeme uygun birşeyler baktım ve aşağıdakileri buldum hangisini seçmemi önerirsiniz?

En alttaki daha iyi bir seçim olacaktır. 1050 ti bildiğim kadarıyla sadece PCI expressten güç çekiyor yani PSU da 8pin kabloya ihtiyaç yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı