İntel Core İ5-3337U İşlemciye OC yapılır mı?

CyberLinq

Hectopat
Daha fazla  
İyi Sosyaller!

İntel Core İ5-3337U işlemciye OC yapmak istiyorum. 1.80 GHZ pek yetmiyor :).
Bu işlemciye OC yapılır mı?

Bilgisayarınız laptop ve laptop'a overclock yapılmaz ayrıyetten işlemciniz yükte turbo özelliğini açacaktır.
Bunu yeni öğrendim ve size bir sorum daha olacak.
İşlemci 4 çekirdek olduğu için bunların ayrı ayrı 1.80 GHZ hızı mı var? Yani her çekirdek farklı ghz mi içeriyor?
GHZ kullanımını ölçerken 2.8-3.0 gibi boyutlara çıktı.

Her çekirdek ayrı ayrı 1.80 ghz'de çalışmaz toplamda 1.80 ghz'dir. 2.8-3.0 ghz'ye çıkmasının sebebi ise işlemcinin turbo özelliğinin devreye girmesinin sonucudur.

Her çekirdek ayrı ayrı 1.80 ghz'de çalışmaz toplamda 1.80 ghz'dir. 2.8-3.0 ghz'ye çıkmasının sebebi ise işlemcinin turbo özelliğinin devreye girmesinin sonucudur.
Peki kutuda veya mağazalarda ''Özellikler'' kısmında ''Turbo ile x'' diye bir başlık yoktu.
Benim işlemci turbo ile kaç ghz'e ulaşıyor?

Bunu yeni öğrendim ve size bir sorum daha olacak.
İşlemci 4 çekirdek olduğu için bunların ayrı ayrı 1.80 GHZ hızı mı var? Yani her çekirdek farklı ghz mi içeriyor?
GHZ kullanımını ölçerken 2.8-3.0 gibi boyutlara çıktı.
Biraz geç cevap veriyorum kusura bakma :)
Bir işlemci 4 çekirdekli ise ve 2.8 GHz ise her çekirdek 2.8 GHz'de çalışır. Hepsinin toplamı 2.8 GHz değil, 4 x 2.8'dir. Ayrıca işlemcide Hyper-Threading özelliği varsa 4 çekirdekten her biri 2 işlem biriminden oluşur yani 8 çekirdek gibi çalışır (8 x 2.8 GHz). Ancak 8 çekirdekli bir işlemci 8 işlemcili (4 çekirdek ve HT teknolojisi) bir işlemciden daha iyidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı