Çözüldü Intel Core i5 430M sistem macOS Uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sercan Arğa

Kilopat
Merhaba dostlar. Kullanmış olduğum mevcut cihaza macOS kurulumu yapmak istiyorum.
Bu bağlamda aşağıda sistem özelliklerimi paylaştım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • İşlemci: i5 430m 2.27 GHz
  • Bellek: 4 GB DDR2
  • Depolama: OCZ 120 GB TRION 100 Serisi Sata 3.0 SSD
  • Ekran Kartı: ATI Mobility Radeon HD 4650 Cihazımın ekran kartı yongası arızalı. Bu sebeple Intel HD Graphics (dahili grafik yongasını)'i kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir mobil işlemci. Kurmanız zor kurduktan sonra da çoğu özelliğe erişemeyebilirsiniz. Bence bu sisteme macOS kurulmaz.

Son düzenleme:
O işlemciye ancak Mavericks yüklenebilir. Onu da kurduktan sonra mobil bir işlemci olduğu için tanıtmak için çok zorlanacaksınız. Hem bu zamandan sonra Mavericks kurmanın da çok anlamı yok. Ayrıca bilgisayarın dizüstü olduğu için AMD kartın arızalı olsa da olmasa da Intel kullanmak zorundasın ama gelgelelim ki Intel 1. nesil dahili grafikler macOS veya OS X'in hiçbir sürümünde desteklenmiyor. Apple bu yongayı hiçbir bilgisayarında kullanmadığı için de tanıtmanız imkansız. Yani bu sisteme macOS veya OS X kurulamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemciye ancak Mavericks yüklenebilir. Onu da kurduktan sonra mobil bir işlemci olduğu için tanıtmak için çok zorlanacaksınız. Hem bu zamandan sonra Mavericks kurmanın da çok anlamı yok. Ayrıca bilgisayarın dizüstü olduğu için AMD kartın arızalı olsa da olmasa da Intel kullanmak zorundasın ama gelgelelim ki Intel 1. nesil dahili grafikler macOS veya OS X'in hiçbir sürümünde desteklenmiyor. Apple bu yongayı hiçbir bilgisayarında kullanmadığı için de tanıtmanız imkansız. Yani bu sisteme macOS veya OS X kuulmaz.

Teşekkür ederim. Windows 7 üzerinden devam edeceğiz el mahkum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı