INTEL Core i5 4430 sistem toplama

• Konuyu başlatan yasar124
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 3B
Takacağın işlemcide overclock neredeyse yok zaten(FSB oynanabiliyor ama o şans işi). H77 veya B85 anakart al. H77 ve B85 anakart arasındaki fark sanırım USB 3.0 sayısıydı. Overclock yapılmayacağı içinde bence ekstra bir fana da gerek yok.

çok konuşup sitede yazanları kopyala yapıştır yapacağına biraz adam akıllı araştırma yap sonra yorum at buraya !
İntellerde soğutma sistemine gerek yok diyorsun.Adamlar bas bas bağırıyor. İntelin soğutması berbat diye.Biraz zahmet edip Benchmark testlerine baksaydın eğer boş boş konuşmazdın.

Kim bas bas bağırıyor İntel fanlar berbat diye ? Dostum ben hala AMD stok soğutucu kullanıyorum. 4000 devire yakın hızda dönüyor ve ses sadece "sssssss" . Bu arada benim işlemcinin döneminde en berbat fanları kullanıyordu AMD. Bu arada sistemde AMD'ye geçiş olabilir ve şöyle bir şekilde geçiş yapılabilinir.

İşlemci: AMD FX-6300 AM3+ 14MB 3.5GHz Altı Çekirdekli Çarpan Kilitsiz İşlemci - 141,64$ - 283,28 TL
İşlemci Soğutucu: Akasa Venom Pico Intel 1155/LGA 1156 ve AMD Uyumlu 92mm PWM Fanlı İşlemci Soğutucusu - 19,95$ - 39,90 TL
Anakart: Asus M5A99X EVO R2.0 AMD 990X AM3+ DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart - 187,27$ - 374,54 TL
Bellek: Team Xtreem Vulcan 8GB (2x4GB) DDR3 2133Mhz Low Voltage CL11 Dual Kit PC Belleği - 101,85$ - 203,70 TL

TL TOPLAM: 901.42 TL
Axess 8 taksitte: 8 x 112.68 TL

Teknobiyotik.com fiyatlarıdır.

Not: 2133MHz Ramler 1866'da çalışacaktır bilgine. Bu Ram'in fiyatları uygun ve performanslı diye aldım.

çok konuşup sitede yazanları kopyala yapıştır yapacağına biraz adam akıllı araştırma yap sonra yorum at buraya !
İntellerde soğutma sistemine gerek yok diyorsun.Adamlar bas bas bağırıyor. İntelin soğutması berbat diye.Biraz zahmet edip Benchmark testlerine baksaydın eğer boş boş konuşmazdın.

Intel'in soğutması berbatta çok güldüm :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı